| haucara a întrebat:

Cate puncte trebuie sa am ca sa pot sa votez un raspuns de exemplu folositor eronat etc?

8 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Ca sa poti vota trebuie sa devii membru Senior.
Membru senior devii atunci cand ai 100 de raspunsuri si minimum 10 zile de la data inregistrarii.
Alte informatii utile gasesti aici http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| CautNume a răspuns:

Http://www.tpu.ro/blog/?p=2183
"Pentru a cerne apele am stabilit ca un membru junior ramane membru junior pana la momentul in care scrie 100 de raspunsuri. Cu un minim de 10 zile de juniorat"
Nu conteaza daca sunt castigatoare sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei putea face asta dupa ce treci la statul de senior, adica 10 zile e TPU si minim 100 de raspunsuri aprobate.

| Maysa a răspuns:

Servus!
Ai nevoie de 100 de răspunsuri și 10 zile de vechime...
Adică - peste 5000 de puncte.
Ce nu poți să faci ca membru junior. Nu poți să faci trolling în esență:
- nu poți să postezi pe chat
- nu poți să votezi și să raportezi
- nu poți trimiți mesaje private
Poți însă să te implici în comunitate și să dovedești că ai ceva de spus.

Ce poți să faci că membru senior.
- poți să postezi pe chat
- poți să votezi și să raportezi
- poți să trimiți mesaje private
Succes.

| MissNO a răspuns:

Nu îţi trebuie puncte, ci să fii utilizator senior. Senior devii după ce postezi 100 de răspunsuri aprobate şi ai 10 zile vechime pe site. Atunci vei putea vota, raporta şi intra pe chat să postezi.

| haucara explică:

Si raspunsurile sa fie cu funda sau obisnuite?

| hideaway a răspuns (pentru haucara):

Obisnuite.

| hideaway a răspuns (pentru haucara):

Ai nevoie de 100 de raspunsuri obisnuite si 10 zile de vechime.