| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre modul in care devin intrebarile populare pe TPU?
Ma uit des in rubrica aceea si vad numai discutii inutile de la religie, certuri publice cat cuprinde si chat. Si nu mi se pare corect sa fie promovate, deoarece nu semnifica faptul ca multi au auzit de intrebarea aceea, ci ca... se REPETA raspunsurile, nicidecum ca sunt de mai buna calitate si diversificate.
Cum credeti ca ar fi ca, in numararea raspunsurilor sa se ia in considerare doar un singur raspuns pe persoana? Gandesc gresit?

4 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Te referi ca aici?
http://www.TPU.ro/......ina-2.html
Pe vremea cand TPU-ul nu era plin de copii teribilisti, de puslamale avide dupa atentie si popularitate, de trolii ieftini cu scopul de-a face circ, poate insemna ceva. Acum, nimic nu mai e salvator.
Si nu-s de acord nici cu numararea raspunsurilor. Poate exista o intrebare filosofica unde cativa useri, oameni cu o vasta cultura, sa-si exprime convingerile, perceptiile. Este frumos sa prinzi o disputa plina de argumente viabile de ambele parti si sa extragi cat mai mult. In cazul prezentat de tine, as pierde astfel de intrebari. Pentru ce? Ca faceti chat? De aia?
In fine, e usor hotului sa strige hotul.

| anonim_4396 explică (pentru Flav):

Dar nu imi amintesc sa fi zis ca nu sunt de acord cu chatuiala.
Pai da, poti sa prinzi o astfel de intrebare, si poti sa nu prinzi. Macar daca ar verifica cineva din staff-ul TPU raspunsurile intrebarilor populare si daca e cum ai zis tu cu adevarat o discutie filosofica interesanta sau doar o chatuiala. Eu din cate stiu, popular inseamna cunoscut, de care a auzit foarte multa lume, ori la intrebari pot sa fie doar 2-3 persoane care sa stie de acea intrebare, dar sa posteze la ea de foarte multe ori.

| PaULA4TPU a răspuns:

Tu faci chat pe oriunde apuci cu dumniezo... ca no exista mesajele private sau mess! asta sa va dati in spectacol.

daca ar fi un sg rasp de user pe intrebare unde te-ai mai chatui si cum te-ai mai certa cu userii sa te dai tupeista tu internauto?

| anonim_4396 explică (pentru PaULA4TPU):

Da, fac chat cu el, si ce daca? Citeste raspunsul care i l-am dat lui Flav. E valabil si pentru tine.
Nu ma dau tupeista. Si vezi ca si tu esti internauta, deci cine pe cine striga? Cred ca vorbeai singura si mi-ai dat reply mie, ti s-ar cam potrivi.