| anonim_4396 a întrebat:

Cine a creat TPU? Si castiga bani pe urma site-ului asta?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Buna!

Persoana care a creat TPU este Catalin Tenita (catalinten) in 25 noiembrie anul 2008.

Sper ca te-am putut ajuta!
O seara placuta in continuare!
https://www.tpu.ro/......funda-vot/

de castigat nu stiu, banuiesc ca din reclame, trafic etc

| LPCTSTR a răspuns:

TPU este un proiect.
Cum poti spune ca nu castiga bani daca ai reclame peste tot?
Cu ce bani crezi ca isi mentin serverele pornite?
Cu ce bani crezi ca se plateste personalul?
Cu ce bani?
Din reclame.

| Legion7X a răspuns:

Normal că se câștigă bani
Ai impresia că platforma Facebook este numai o pagină de socializare nu uita că creatorul facebookului este cel mai bogat om din lume de pe urma la acea platformă dar mă rog o fi având și alte afaceri legate de internet.
Dar totul costă bani reclame, accesări, vizualizări, domenii de siteuri, creare de siteuri, etc nimic nu este pentru acte de caritate ca să ne facă nouă pe plac.
În fine acestea fiind spuse noi butonăm ei își primesc banii asta oferă internetu.

| IIIshaneIII a răspuns:

Mie nu imi apar reclame deloc!
nici macar una!

| NikFlorian a răspuns:

Nu castiga nimeni bani de pe acest site, acest site este facut de voluntari si el este o platforma de socializare pentru adolescenti si nu numai.

| Holiday a răspuns (pentru NikFlorian):

Hai zi zau! Bineinteles ca se castiga bani de pe urma lui, poate nu foarte multi, dar nu asta e ideea. Chiar nu vezi multitudinea de reclame care apar, de ce crezi ca sunt alea acolo, doar sa ne enerveze pe noi?!

| NikFlorian a răspuns (pentru Holiday):

Suma de bani este nesemnificativa. Ceea ce conteaza este ca tu poti sa socializezi gratuit pe acest site.

| Holiday a răspuns (pentru NikFlorian):

Nu ai de unde sa stii daca e nesemnificativa sau nu. Sincer nu cred ca e una mare, dar nici nesemnificativa nu e. Nu mai fi credul sa crezi ca primesti gratis asta. Faptul ca stai pe aici, ca mai click-ai macar din greseala un banner de ala aduce un venit proprietarilor site-ului. Pana la urma e un nenorocit de forum in esenta, ar fi culmea sa-ti ceara si bani pentru a-l folosi. Iti dai seama ca n-ar ramane pe aici nici dracu`.

| NikFlorian a răspuns (pentru Holiday):

Eu folosesc un adblocker

| Holiday a răspuns (pentru NikFlorian):

Bravo! Dar ce legatura are cu intrebarea?!

| ShnitzelCuCeapa a răspuns:

Eu.da.