| Alecssa a întrebat:

Cum devi expert TPU sau user. ul anului?

Răspuns Câştigător
| CookieșiParty a răspuns:

Ca sa devii Expert TPU trebuie sa ai peste 1000 de fundite! Si ca sa devii userul anului, trebuie sa fi pe rankul 1! Ca sa devii userul anului,trebuie sa ai foarte,foarte,foarte multe puncte si voturi ''folositor'' si ''inteligent''.Ca sa devii Expert TPU trebuie sa raspunzi la multe intrebari, si ca cel care a pus intrebarea, sa fie de acord ca sa iti dea funda! Funda este echivalent a 100 de puncte.Deci funda te ajuta si ca sa devii Expert TPU, dar si ca sa fii Userul anului!

8 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Buna.
@Cookie2002,
Ai spus cea mai mare prostie care am auzit-o vreodata!
Nu funda te ajuta ca sa fii Expert TPU sau User-ul anului.Ci calitatea raspunsurilor si cat de mult iai ajutat pe oamenii.
Un lucru este sigur:nu prin funde, cum fac 90% din utilizatori de aici.
Oricine poate devenii expert TPU, singurele conditii OBLIGATORII, dar mai sunt si exceptii sunt:
- sa fi participat intens pe TPU.ro: minimum 500 de raspunsuri postate si minimum doua luni de la inscriere
- sa fi oferit, in mod consecvent, informatie care sa fie de folos celorlalti; raspunsurile cu caracter conversational, trivial sau zeflemitor nu se iau in considerare
- sa nu fi jignit alti utilizatori
- sa fi respectat politica TPU.ro si scopul esential pentru care acesta a fost creat
Acei utilizatori care provoaca sau stimuleaza conflicte, cei care jignesc, hartuiesc, abuzeaza de functiile site-ului, spameaza sau incalca in oricare alt fel politica noastra sau termenii si conditiile tpu.ro, au sanse mult mai mici de a deveni Experti TPU.ro, deoarece consideram ca acestia inteleg gresit menirea site-ului Toti Pentru Unu si il folosesc in alte scopuri decat cel pentru care e destinat.
Sunt expertii TPU si cu 40-60 de funde, dar care da raspunsuri foarte folositoare si cel mai important nu cere funde.
Sper ca te-am ajutat!

| Jessica a răspuns:

@Cookie2002 nu mai vorbi tu! Sunt experti care nu au nici 300 de funde. Si nu neaparat cel ce e pe locul 1 este userul anului. Noname este pe locul 5 si este Userul Anului 2010. Alecssa este foarte greu sa fii userul anului. In rest sa fii expert TPU iti trebuie cel putin 500 voturi folositoare. Daca nu ma crezi poti citi pe site. Adminii site-ului vor decide cand vei fi expert TPU. Sper ca te-am lamurit!

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Pentru a deveni Expert TPU trebuie:
-să dai multe răspunsuri,dar să ții cont și de calitatea lor.
-să nu ceri niciodată fundițe
-să scrii corect,fără greșeli de ortografie
-să fii specializat măcar pe un domeniu anume (exemple: tehnologie,medicină,lingvistică,psihologie,ș.a.m.d)

Pentru a deveni „Userul Anului",este foarte mult de muncă!
Trebuie să ai,pe lângă calitățile unui Expert TPU,și altele.
În fiecare an,Adminul site-ului organizează alegerile pentru „Unerul Anului".La sfârșitul anului, va posa o întrebare cu acest scop. Orice user TPU are drept la vot și poate vota printr-un răspuns la întrebarea respectivă.
Pentru anul 2010, NOname a primit acest titlu.Aici s-au făcut niminalizările:
http://www.tpu.ro/......0-si-sa_2/

Lista cu numărul de voturi obținute de fiecare membru nominalizat:
1. NOname: 235 de nominalizări
2. Bacemi: 97 nominalizări
3. Legiuitoarea: 13 nominalizări
4. Brigaela: 12 nominalizări
5. Cretaker: 10 nominalizări
6. Onutzu: 7 nominalizări
7. April: 5 nominalizări
8. Abh: 3 nominalizări
9. Denise, justme, I’m Perfect(a), harciog, Matrafoxat, kongeriket, Andrєєa, Romancuta, Bella: 2 nominalizări
10. Psiholoaga, Ursulica, SoL, ioandelasal, Reea, Mirunica1, mariana, selena54, Andrushka, Nony, Antonia, Bloondyna, Kronstadt, deliutza, FLAV, marrr, Hapciu, DaRiUsMaN13, IceShadow, 3ll3nu, KryssyCullen, eluveitie, Elianna, Softcristi, shtephie, Mumoasa, onlytiff, GânduriAlbe, DjAly, Nicoleta: fiecare cu câte o nominalizare

| unknownn a răspuns:

Oare? Stai si te uiti...doamne ce logica aveti in cap? Trebuie sa raspunzi corect si inteligent la cat mai multe intrebari

| xMaka a răspuns:

Ca sa devii expert TPU trebuie sa ai multe raspunsuri bune... Si sa ajuti multi utilizatori ai TPU... FUNDA?

| Crucified a răspuns:

Trebuie sa fi destept ca mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a fi expert trebuie:
*sa fi activ pe site(daca ai putea cam 1 raspuns/zi)
*sa ai multe funde
*multe puncte(la iei daca primesti funde asu voturi)
*tine cont si de ortografie
si ca sa fi userul anului trebuie sa fi si expert si sa fi activ pe site

| emotziky29 a răspuns:

Trebe sa castigi cat mai multe funde.big grin