| Apocaliptic a întrebat:

Ce este asa de important/interesant la un expert TPU sau la un user al anului?

22 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

A inteles tot ce trebuie sa inteleaga o persoana! Are si spirit de observatie constructiv. Sau poate vrei sa-ti spun ->Am spirit de observatie constructiv.

neluL
| neluL a răspuns:

Uite,intrebarile astea o sa le sterg cu totul desi e cineva in conducere care le sterge constant cred ca o data pe saptamana. Parerea altora in virtual nu ma intereseaza, sunt eu asa mai pragmatic si nici userul ''albastru'' si nci barfele. Poate ai observat ca nu intru in discutii si polemici daca raspunsul meu nu ajuta! ...si poti sa mai culegi raspunsuri daca te plictisesti! pana la sfarsitul anului o sa fie curata pagina mea.
wave

| whatevernvm a răspuns:

Tipic omenesc. oameni care vor sa fie ca alti oameni.

| RAY a răspuns:

Nimic ce sa fie, a ajutat si el ca a raspuns la intrebarii, dar real nu castiga nimic, doar satisfactie imaginara, ca si funda e un simbol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti vazut mai bine si ai sanse mai mari pentru a strange mai multe raspunsuri la intrebarile tale, evident si raspunsuri bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinand cont ca toate de pana acum sunt niste lady, eu cred ca cel mai important/interesant este decolteul lor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ti-e ma rusine? Brigaela e femeie maritata! rolling on the floor

| evenso a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai vedea tu decolteul lui neluL laughing dar din pacate pentru tine el este insurat tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru evenso):

tongue
Ma refeream la useritele anului, ca inca n-a scapat (si) de mentalitati misandrine TPU...
Btw, ce tot ii dai cu neluL in sus, si neluL in jos rolling on the floor Nu te-am invatat eu sa bagi poze direct in mesaj? Ce daca pe mine ma invatase neluL la randul meu, tu atunci nu stiai asta rolling on the floor

| evenso a răspuns (pentru anonim_4396):

Hopa! aici gresesti...
Sus si jos neluL pentru ca MERITA si cu asta punctum.
Este adevarat ca tu mi-ai aratat primul cu imaginile in mesaj, dar crezi ca nu dadeam de neluL si ceream sa ma invata cum sa fac? apropo el a stat mai multe nopti sa ma invata unele lucruri, hai sa fim seriosi cine sta ore intregi pentru o persoana necunoscuta doar ca sa o ajuta fara nici o recompensa.

Imi place si de tine, ai calitatile tale, ma distrezi si asta e de bine.
No - te pup pe boticwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru evenso):

Si tu gresesti. Iti zic un punct de jos pentru neluL. Promoveaza pirateria pe site. Iti zic si un punct de sus pentru el. O face cu buna stiinta desi stie ca n-are voie!

Daca tot te ai asa bine cu el atunci macar convinge-l tu sa n-o mai faca pentru ca nu face niciun bine nimanui! In rest, ar avea admiratia mea sincera!

| evenso a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu gresesc, si tu gresesti, toti gresim, pentru ca suntem oameni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru evenso):

Si daca suntem oameni asta inseamna sa inchidem ochii?

| evenso a răspuns (pentru anonim_4396):

Scopul scuza mijloacele, dar te intreb eu, de ce nu discuti personal asta cu el sau cu admini?
Uite aici il gasesti pe neluL http://www.tpu.ro/utilizator/alqkb
Iar aici pe admini:
http://www.tpu.ro/contact
Nu sunt eu avocata nimanui ( eventual doar al meu )

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

S-A TERMINAT CU PIRATERIA PE SITE PENTRU MINE! Nu am mai postat direct pe site nimic de ceva timp incoace! O fac in privat. Chiar te rog daca vezi postari direct pe site sa mi le arati si le voi sterge! Poate am mai scapat vreuna. Cred ca mi-au fost sterse vreo 6.000 de postari care intr-adevar aveau linkuri direct download.Pe viitor daca cineva de pe TPU are nevoie de ajutor, il voi ajuta daca pot in PRIVAT cu orice problema de IT, jocuri, key-uri, programe etc.
Da-mi o explicatie plauzibila de la ZERO pentru ''ca nu face nici un bine nimanui''.
Dar de fapt noi am mai discutat pe tema asta si am trei concluzii :ori nu vrei tu sa intelegi, ori nu vreau eu sa inteleg, ori nu ne intelegem intre noi (de noi 2 e vorba).

Si pentru @evenso ->EU NU GRESESC!

La mine nu e greseala, e altceva ceea ce multi (ingamfati) de pe TPU nu inteleg.
Si pentru ei ->>> Iti doresc sa iti doresti ceva si sa nu ai puterea necesara sa obtii! Sa te uiti cum colegul de langa tine mananca o chifla si tu sa astepti firimiturile ospatului.
Există însă în fiecare comunitate, cum este si TPU, un potenţial de energie şi forţă care stă în spiritul CIVIC şi în spiritul SAMARITEAN. E adevărat că în atmosfera actuală din România, de confuzie a valorilor şi de "rătăcire" din punct de vedere moral, aceste concepte nu se mai regăsesc decât în mică măsură în opţiunile de viaţă ale românilor, voluntariatul, mâna de ajutor acordată aproapelui sau celui în nevoie fiind acţiuni din ce în ce mai rare.
Aici este si cazul tau (@LifeInABeautifulLight) nu mai ajuti comunitatea de mai bine de un an sau cel putin nu mai ajuti cum stiam eu ca o faceai odata! Critici ai pentru fiecare in parte (care nu-ti este drag)...dar altceva ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru evenso):

Am mai avut contact si cu el si cu adminii. Degeaba!

| evenso a răspuns (pentru anonim_4396):

De la mine ce doresti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru evenso):

Ce ti-am zis prima data. Faci misto de mine?

| evenso a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu fac misto!
Tu m-ai abordat.
Ti-ai zis parerea despre @neluL, mi-as spus si eu parerea despre el, fiecare are o parere, eu o respect pe a ta, respecta si tu pe a mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru evenso):

Nu intelegi unde bat! Nu e vorba de pareri aici. E vorba de bunul mers al TPU-ului, de care ar fi frumos sa-ti pese. Ziceam si eu, dar daca nu-ti pasa, nu te oblig eu. N-ar fi prima oara cand imi racesc gura de pomana in privinta asta si tot eu sunt trimis la plimbare.

| evenso a răspuns (pentru anonim_4396):

In mine nu ti-ai gasit persoana potrivita care sa se intoarca impotriva lui Nelu!
Cauta in alta parte daca asta urmaresti.
Tu realizezi cum ar fi acest site fara @neluL? ar fi ca o casa fara fundatie, daca exagerez un pic nu conteaza, ideea este ca in pofida faptului ca eu sunt relativ noua ( tu esti aici veteran deja daca am inteles bine ) vreau sa raman asa cum am pornit, sa raman utila/folositoare cum vrei tu sa numesti ajutorul.
Iti doresc toate cele bune si o zi minunata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sunt mai bine cotati, desi nu merita chiar asa sa fie aproape divinizati.
Sunt multi altii din top 100 valorosi pana peste care nici nu sunt recunoscuti.
Cand esti expert esti privit cu alti ochi, se face diferenta prea mare intre useri.N-ar trebui.Toti suntem egali. Fara unu', celalalt ar fi 0: TPU.