| Bitzy a întrebat:

De ce credeti ca pe TPU sunt 273199 utilizatori iar eu primesc la intrebari de opinie doar 2-3 raspunsuri care nu ma ajuta in niciun fel? Nu mi se pare ca TPU a fost un curent...TPU este pe vesnicie, dar nu mai e o comunitate cu toti pentru unul...mai bine ar fi vreo 3-4 pentru 100 de persoane.Acele persoane(3-4) sunt cu totul deosebite.Se poate subintelege faptul ca fiecare utilizatori are "eroi" diferiti. Dar de ce TPU nu mai e ceea ce a fost? Multumesc anticipat!*prevad faptul ca mai mult de 4 raspunsuri nu aparsad*

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu pui niste intrebari inutile, de genul: hai sa ne aflam in treaba. TPU a fost creat pentru oameni care pun intrebari fiindca au cu adevarat nevoie de raspunsuri, nu fiindca se plictisesc si nu au cu ce sa-si umple timpul. Nu e un site de tip oracol si nici de sondaje de opinie: gen va place cutare, ce parere aveti de cutare. Fiecare are o curiozitate doua de genul asta si si-o poate exercita pe TPU, dar nu zeci ca tine si ca altii. Aparitia genului asta de intrebari (din ce in ce mai multe, din pacate) a dus la parasirea siteului de catre userii seriosi, care isi doreau sa ajute oameni, nu sa se afle in treaba.

| sLowSpawN a răspuns:

Eu cred ca sunt 273199 dar doar 45% sunt cei care raspund la intrebari, ajuta comunitatea etc, restul de 55%sunt cei care doar pun intrebari.
Primesti doar 3-4 raspunsuri pentur ca:daca in cele 3-4 raspunsuri se afla si raspunsul care il cauti tu, atunci nu mai are rost sa raspunda si altcineva la el.
Bafta!

| SatanaInIzmene a răspuns:

Nu e nevoie de 1000.000 de raspunsuri ca sa te lamuresti.E nevoie de unul.Pana la urma ce te intereseaza: numarul raspunsurilor sau calitatea lor?
TPU nu mai este ceea ce a fost de foarte mult timp.Primeaza cantitatea acum, calitatea a disparut odata cu userii care s-au saturat de imbulzeala asta.

| CryssCrySta a răspuns:

Se fac multe conturi din care intre din an in pasti, mai si uita parolele fac fac altele din plictiseala si asa ajungr TPU la 1000000000000... de useri din care sunt intrati 1000 sau mai mult si cu asta TPU ar trebui sa faca o noua regula cine nu ajuta un nr de x persoane timp de o luna i se sterge contul.

| Sburatorul a răspuns:

Or fi 273199 utilizatori, dar iti dai seama ca unii mai au treburi. nu toti sunt online 24 din 24. si nu toti au experienta in toate.

| acestaesteunnume a răspuns:

Stiu cum este, eu am postat o intrebare si nimeni nu e in stare sa dea nici macar un raspuns (: sincer, si mie imi este dor de acea vreme, imi pare rau ca m-am lasat de TPU pentru o vreme, mai savuram momentele.(:

Have a nice day.(:

| ianaa a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel
sunt 273199 de utilizatori TPU, dar cand pui o intrebare te ajuta 2-3 persoane

Poate uni utilizatori au conturi facut pentru a vorbi si nu pentru a ajuta pe cineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si unde postezi intrebarea (pune-o si tu pe categoria unde vezi cele mai multe raspunsuri), depinde daca sunt interesati de ea. Sunt mai multe motive pentru care nu ti se raspunde. Insa ai observat foarte bine ca fata de numarul de utilizatori, numarul raspunsurilor primite e mic, la unii useri.
In cazul meu, sunt unele pe care n-am intrat de loc ( fie ca ma depasesc, fie ca nu-mi plac). In general intru pe acelea care-mi starnesc interesul si pe "prima pagina" unde sunt postate ultimele 200 de intrebari. Daca ai nevoie de ajutor si ai "ochit" pe cineva care crezi ca ti-l poate da, scrie-i pe privat, eventual. Nu mai e ce a fost. Asta spun userii mai vechi si chiar ii inteleg desi eu sunt mai nou venit pe site. Succes! happy