| AlexUnderADS a întrebat:

De ce permite TPU postarea de intrebari ale caror raspunsuri cu siguranta nu le permite? Adica daca se stie ca o anumita intrebare necesita un raspuns nepermis de ce atunci permiteti sa se posteze intrebarea? De exemplu, a intrebat cineva de unde poate descarca o carte online. TPU nu mi-a permis sa postez nici macar numele site-ului respectiv din cauza pirateriei. La intrebarea persoanei respective nu se poate raspunde decat cu nume de site-uri si/sau linkuri. As dori un raspuns din partea unui moderator sau admin, cineva din partea siteului.

4 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Datorita multitudinii de sensuri, este destul de dificil sa blocam in mod automat intrebarile care contin anumite cuvinte.
Noi facem in fiecare zi curatenie si eliminam intrebarile la care pentru a raspunde ar trebui sa incalci regulamentul.

Alexandra - TPU

| anonim_4396 a răspuns (pentru TPU.ro):

Raspunsul meu la intrebarea asta voi l-ati sters? Daca da, de ce? Ce regula am incalcat? Chiar astept un raspuns. Multumesc anticipat.

| TPU.ro a răspuns (pentru anonim_4396):

Din pacate, raspunsul tau nu se referea la intrebare. El vrea sa afle de ce permitem publicarea de asemenea intrebari, tu ii spui ca exista si site-uri legale pentru descarcarea de carti.

Alexandra - TPU

| anonim_4396 a răspuns (pentru TPU.ro):

Avea chiar mare legatura, pentru ca de aia a si pus intrebarea asta, pentru ca a gasit o postare in care cineva vroia sa descarce carti online si lui i s-a parut ca ar fi impotriva regulamentului.
Eu i-am explicat ca nu e deloc asa.
Daca voi stergeti raspunsuri si intrebari aiurea, ca vi se pare voua ca n-au legatura, eu nu mai zic nimic.
Tineti-o tot asa!