| anonim_4396 a întrebat:

Doamna admin, îmi ștergeți contul, vă rog?

25 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

LovedbyGrace, e posibil ca admina să fie in concediu, până pe 6-7 ianuarie, când se încheie ciclul sărbătorilor de iarnă. Probabil că doar atunci se va soluționa cererea ta, de închidere a contului.
Succes pe mai departe, in activitatile tale!

"A...și dacă adminii sunt în concediu cine șterge întrebările? Deci cineva acolo tot este. "

Da, sunt moderatorii, unii dintre noi.

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Bine, mulțumesc. Sper că va fi bine.
O viață cât mai interesantă îți doresc! happy

Gata, m-am calmat.hee hee O să fie bine, da.

| Mosotti a răspuns:

Ai rabdare poate doamna admin e in concediu, abia au trecut sarbatorile.
Dar nu mai intra daca nu mai vrei, e f simplu, ca oricum daca ai tenta sa intri ti-ai face alt cont, deci faptul ca ti-l sterge pe asta nu te-ar opri sa intri. Deci gandirea ta e eronata ca sa-l stearga ca sa nu fi tentata sa intri.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

E mai ușor să intri decât să îți faci alt cont...deci nu greșesc acum.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

A...și dacă adminii sunt în concediu cine șterge întrebările? Deci cineva acolo tot este.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

E f usor sa-ti faci alt cont daca simti sa intri, nu conteaza, asta nu e o scuza ca n-ai mai intra, ai mai intra sigur, nu o sa te deranjeze sa dai 2-3 clickuri sa faci alt user.

Pai mai stii cine e pe aici care modereaza?! O fi cineva care nu se arata (hihi.), si care gandeste ca mine si nu vrea sa-ti dea curs problemei tale.
Sa vedem ce putere de hotarare ai! Daca reusesti sa-ti invingi dependenta cu fruntea sus.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu înțelegi...nu e vorba de o dependență, ci mai degrabă de un obiectiv, ceva extrem de important pentru mine despre care nu doresc să vorbesc aici. Și pentru acest obiectiv, greu de atins, e nevoie de timp. Și de determinare. Și când va fi mai greu de atins, nu aș vrea să îmi umplu timpul cu TPU de exemplu, ci să continui să lucrez la acel obiectiv. Uite... poate multora ni se întâmplă să avem momente când nu avem chef de nimic, și totuși mai stăm pe rețele de socializare. Și uite, nu mai vreau să îmi irosesc timpul. Pentru că da, aici am și ajutat (sper), însă mi-am și irosit timpul. Și nu mai vreau să repet asta, nici măcar într-un moment de plictiseală. Plictiseala e o tragedie pentru că veșnicia noastră depinde de un firicel de timp trăit aici.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am inteles foarte bine, pai aici e provocarea, sa te mobilizezi sa nu mai intri aici! Ca asta e problema ta, nu poti sa te controlezi.
La asta trebuie sa lucrezi tu, sa nu ai frica ca vei intra.
Nu o sa mai repeti asta daca cu adevarat nu mai vrei, nici daca te plictisesti.
Dar asta inseamna ca trebuie sa ai vointa si control, n-ai ambitia asta sa ai vointa si control? Sa-ti arati ca poti, nu fugind de problema.

Si faptul ca ai teama ca vei intra, e tot un pic de dependenta psihologica aici.

Ptr asa cum am zis, cand o veni momentul sa simti sa intri, vei intra oricum ar fi, aici e problema, zici tu ca nu, dar nu se stie.

Eu simt cat de teama ai tu ca nu te poti controla, de insisti atat sa ti se stearga! Deci teama de a intra este mare.
Tu nu vezi ca nu mai ai rabdare? Nici nu se pune problema sa nu mai intri candva, tu nu te poti abtine acum sa nu intri, si vrei de urgenta sa se faca sa nu mai intri, ca altfel nu vezi cum poti sa stai deoparte.

Ca altfel nu vad de ce ai insista atat in mod repetat, daca nu e groasa treaba!

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarul e ca, daca tentatia e mare, un cont il faci in cinci minute. Cam tot atit cit sa te loghezi daca ai semnal slab pe telefon. happy

| cristi202 a răspuns (pentru Mosotti):

Frumos spus... Dar... Usor de zis, greu de facut.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu e eronată.

Obiectul tentației trebuie eliminat ca să ajute persoana să reziste mai bine tentației.

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonim_4396):

Moderatorii o pot face.

| freshDEportocale a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai zis că nu e o dependenta și apoi ai descris o dependenta rolling on the floor

| Mosotti a răspuns (pentru cristi202):

Pai nu e greu deloc, nu vrei sa mai intri, nu mai intri, ca daca e asa greu cum zici, oricum intri cu alt user care-l faci in 3 minute, oricum daca nu rezisti, vei intra, oricat zici pe moment acu ca nuuuuu domne ca e greu de facut un user.

Mie-mi spui? Pai e primul caz de care dau? Si pe softpedia la fel faceau, cereau suspend la user ca sa nu mai intre, si isi faceau altul, ca nu mai rezistau sa nu intre.

Concluzia cum am zis, stergerea userului nu rezolva problema.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba e eronata, cand ai tentatia vi oricum, ca sa se duca tentatia trebuie sa nu mai existe forumul, sau sa nu mai poata avea deloc acces la el, si asta da, este o solutie.
Daca nu stiam n din astia de pe softpedia mai ziceam, dar sunt destui care au revenit cu alt user desi la inceput cereau suspend ca sa evite tentatia sa mai intre cu userul ala.
Eroarea de gandire sta ca cica daca useru e sters, gata domne, si daca am tentatie nu mai intru.

E mai bine sa-si rezolve treaba cu tentatia, si asta o zic, pentru ca asa cum are aici probleme, poate are si altele in viata pe acelasi principiu, si sa tot fugi de obiectul tentatiei ca in final tot acolo sa ajungi, nu e deloc o solutie.
Trebuie sa umblam la cauze, nu la efecte.

| Mosotti a răspuns (pentru freshDEportocale):

Pau normal ca e o dependenta atat timp cat un om nu are rabdare, deschide n intrebari sa i se ia tentatia din fata, ca doar doar, o scapa de exercitarea dependentei, asa de tare este tentatia!
Asta nu e o rusine, nu e nimic rau, e o problema serioasa care poate o va afecta si in viata de zi cu zi poate in alte ramuri.

Daca nu ai rabdare sa vina omu din concediu, ce inseamna? Ca nu te poti abtine deloc sa nu intri.
Si doreste cu alte cuvinte ca altcineva sa ii "rezolve" problema, in loc ca ea sa lucreze la asta si sa faca sa dispara aceasta tentatie, pentru ca abia atunci problema e rezolvata.

| Fatamuntilor a răspuns:

Posibil ca Cristina sa nu fi intors din vacanta!
Asfel ar fi dat drumul la lista de voturi pentru Userul anului.
Rabdare(fara tutun)

| Lukasssz a răspuns:

Da,10 lei si te ajut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce de conversatie pe o intrebare adresata unei singure persoane. Greu cu atrasul atentiei, asa-i?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Au trecut două zile și admina tot nu ți-a șters contul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi mai iepuraș ca nu ne poți părăsi atât de ușor happy

Tocmai ai comis un păcat, acela de a ne părăsi fără nici o nepăsare, asa de puțin însemnam noi pentru tine de ne părăseștihee hee
Comiți păcate grele îngeraș, nu-i frumos big grin mergi la duhovnic și cere-ti iertare. happy

| Strwberrs a răspuns:

(Doamna admin): ma scuzi draguta, dar nu este permis sa stergem conturi minunate.

| cristi202 a răspuns (pentru Strwberrs):

Asta eu consider ca e unul din cele mai tari raspunsuri de pe TPU! Pe bune!

| Strwberrs a răspuns (pentru cristi202):

Iti multumesc!

| cristi202 a răspuns (pentru Strwberrs):

happy