| Seless a întrebat:

Hey! Sunt nouă pe TPU si am o întrebarewinking Am citit câteva întrebări, si am văzut de multe ori "cine rezolva problema primește fundăăă!" sau "cine mă ajută primește o fundă"... Poate cineva sa-mi spună ce sunt, cum poți sa dai o fundă cuiva si la ce servesc. Mulțumesc happy

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| AlexaDew a răspuns:

Pai, atunci cand pui o intrebare in dreptul ei ai o fundita. Daca dai pe acea fundita inseamna ca acel raspuns te-a ajutat cel mai mult.
Sper ca te-am ajutat big grin

| AlexaDew a răspuns (pentru AlexaDew):

Vroiam sa spun ca in dreptul raspunsurilor ai o fundita.

| alexs99 a răspuns:

Funda este un ''multumesc virtual'' ce se acorda unui raspuns considerat castigator, poti da o funda dand click pe funda gri din dreptul raspunsului ales castigator si te ajuta sa urci in clasament.

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.
Citeste regulamentul!
Bine ai venit pe minunatul nostu site!
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fel de "multumesc".In dreapta fiecarui raspuns pe care il primesti la o intrebare postata, ai o funda gri.Clik pe ea si apoi confirmi.

| ๖ClaSSic a răspuns:

Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.

Răspuns utilizator avertizat
| ๖ClaSSic a răspuns (pentru MihneaTheLegend):

laughing Not yet!