| 14Denis14 a întrebat:

Salut, eu vreau sa dau la un Liceu Militar si stiu in mare etapele dar as vrea sa imi spuna cineva pas cu pas adica cine a mai trecut prin asa ceva sau chiar daca sunteti elvi la un astfel de liceu. Vas ramane recunascator daca m-ati putea ajuta.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Primul pas si cel mai simplu este sa te duci cu unul din parinti (si singur daca vrei dar ar fi mai bine cu un parinte) la CMJ (Centrul Militar Judetean) al judetului ( sectorului in cazul Bucurestiului)de care apartii. acolo ti se vor da toate detaliile. Daca nu vrei sa mergi acuma ci doar sa te informezi suna la ei. Daca imi spui din ce judet esti iti aflu eu numarul.