| Andreea95Ioana a întrebat:

sunt noua si as vrea sa stiu ce inseamna fundita deoarece am observat ca multi spun :"Dau fundita" si chestii din astea.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

P.S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente ! Sigur, vei gasi multe raspunsuri si aici. Numai bine!

10 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Buna! Fundita este un mod de a premia raspunsul corect si cel mai bun.Se afla in dreptul fiecarui raspuns.Cand alegi un raspuns preferat apesi pe funda din dreptul lui si ai dat-o! Fundele la ceilalti vor disparea. Poti da o singura fundawinkingNu te grabi sa dai funda repede pana cand nu se afiseaza toate raspunsurile si ai grija la utilizatorii care vor sa te pacaleasca.

| Biby a răspuns:

Salut!
Bun venit!
Fundita este ca o rasplata pe care o daruiesti celui care te-a ajutat.Este un fel de "multumesc" pentru persoana care a raspuns folositor la intrebare.

Toata lumea se zbate sa le primeasca,deoarece cu cat mai mlte fundite ai,este cat mai aproape de a devenii Expert Tpu.

Dar mai exista si oameni folositori pe site,care nu raspund doar pentru a primi fundita,si pentru ca vor sa ajute.O fundita este egala cu 100 de puncte.
Fundita se da cand se considera ca sunt destule raspunsuri.In fata fiecarui raspuns este o medalie gri si daca dai click pe ea se face portocalie.Scrie nr. 1 pe ea.Dupa ce ai dat clock pe ea scrie:"Esti sigur ca vrei sa declari acest raspuns fiind raspuns castigator?" dai ok,si ai dat funda.
Pentru mai multe informatii citeste:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Sper ca te-am ajutat!
Bye-bye!

| ImmortalQueen a răspuns:

Bunahappy

Fundita asta nu este altceva decat o recunoastere simbolica a ajutorului oferit de cel mai bun raspuns pe care l-ai primit. Asadar, atunci cand pui o intrebare si se aduna un numar suficient de raspunsuri, poti sa-l recompensezi pe cel care consideri ca te-a ajutat cel mai bine, facand click pe fundita gri din partea dreapta a fiecarui raspuns. Bye:*

| Asyul95 a răspuns:

Inseamna ca este raspunsul cel mai bun! Acolo daca pui o intrebare si iti raspund mai multe persoana acolo in dreapta iti arata o funda daca apesi acolo ai dat funda...incearca! pune o intrebari si fa asa!
Succes!

| Mirruna a răspuns:

Gen premiu. big grin.

ti se pare bun un anumit raspuns dai o fundita castigatoare.

| Christelle a răspuns:

Este ca un fel de rasplata atunci cand raspunsul dat de tine este cel mai bun. Fundita o da cel care a pus intrebarea. happy

| Memories a răspuns:

Cand pui o intrebare mai multi iti oferta raspunsuri, iar tu ai sansa de a alege cea mai buna intrebare si il premiezi cu funda, care este in drepta intrebarii si dai click pe ea.

| ßhåååå a răspuns:

este o fundita oranj iar daca tu consideri ca raspunsul unei persoane la intrebarea ta te-a ajutat cel mai mult poti sa-l premiezi printr-o funda care este in partea dreaptawinking.pa

| AnnePanda a răspuns:

Cand pui o intrebare si cineva iti raspunde iti apare in dreptul raspunsului o. fundita, medalie si poti premia raspunsul.

| ƒℓυχ a răspuns:

Pai funditele le dai la cei care-ti raspund la ceea ce vrei sa intrebi...cand trimiti o intrebare si lumea iti raspunde iti apare langa raspunsul lor un fel de medalie adica fundita. Aia o dai la raspunsul corect. POTI DA DOAR O FUNDITA!