| 1ull1 a întrebat:

Buna ziua!
Am o intrabre in legatura cu bagajele( in general) in avion.
Am un bagaj de cala si unul de mana( ambele le voi pune la cala, nu voi lua bagajul de mana cu mine in avion). Intrebarea mea este. Eu pe langa aceste doua bagaje mai am si o borseta pe care o voi tine la gat( cu acte), aceasta borseta este clasificata ca si bagaj de mana?

In avion ai voie sa asculti muzica la casti?
Nu ma refer la casti simple de telefon ci la casti over-ear.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

NU poti pune gratuit ambele bagaje la cala, daca ai doar unul inclus. Orice bagaj suplimentar in cala se plateste, chiar daca ai inclus bagaj de cabina si nu il folosesti. Asadar, daca ai doua bagaje, va trebui sa iei unul cu tine in cabina. Majoritatea companiilor aeriene accepta o borseta sau o poseta pe langa bagajul de cabina. De fapt nu am auzit de nici o companie ca sa nu permita. Pentru siguranta, ai grija ca borseta sa incapa in bagajul de cabia, la nevoie o introduci acolo.
Cu exceptia decolarii si aterizarii (adica vreo 10-15 minute la inceput si vreo 20 de minute la sfarsit), ai voie sa asculti muzica in casti. Daca o faci de pe telefon, asigura-te ca activezi modul avion.

| 1ull1 explică (pentru Brigaela):

Multumesc pentru ca m-ati informat.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă mergi cu Ryan air, poți pune ȘI bagajul de mână la cală.
http://www.ryanair.com/......transporta

| AMCAT a răspuns:

Nu frate!

| Ionut_Alexandru_1996_8LX4 a răspuns:

Depinde de unde pleci in strainatate nu ti se spune nimic dar daca pleci din Romania catre o alta destinatie ti se spune sa iti pui borseta/geanta(doamne) in bagaj