| Petcu_Alex_1993 a întrebat:

Doresc sa va pun o intrebare. Eu sunt minor (16 ani) si in urma cu 3 saptamani am călătorit în Anglia cu agenția Tarom. Am călătorit ca si minor neinsotit. Cand mi-am facut procura, nortarul a scris ca la revenirea mea in tara tot de tarom voi fi insotit. Intrebarea mea este : Dacă voi veni cu o altă Companie, voi avea probleme?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici o interdictie legala de a reveni in tara cu alta companie aviatica, chiar daca pe declaratie scrie ca vei reveni tot cu TAROM. Vezi ca unele companii aviatice percep o taxa pentru insotitor.

| Petcu_Alex_1993 explică (pentru Ioandelasal):

Am 16 ani iar de aici pot decola fara insotitor

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Alta companie nu te va lua la bord, daca Tarom este desemnat in acordul notarial.

| Petcu_Alex_1993 explică (pentru Bula):

Am 16 ani iar de aici ma pot îmbarca in aeronavă ca si cum as fi adult. Aici poti calatori in alte tari singur fara acte de la părinți de la vârsta de 14 ani