| rosto a întrebat:

Da, intrebare stupida, stiu. Am citit si eu destule cum ca atunci cand calatoresti cu avionul, la aeroport treci prin "poarta" care te scaneaza si ca trebuie sa iti pui obiectele metalice intr-un recipient, si ma rog, le iei dupa ce treci. intrebarea mea ar fi... daca eu am pe mine niste pantaloni cu capse de fier (laughing) e vreo problema?

Răspuns Câştigător
| Klarah a răspuns:

Nu, nu este nici o problema :]. Dupa ce treci prin "poarta" aceea si daca ea piuie, oamenii de acolo te "pipaie"[laughing] cu un aparat si vad ce este. Daca sunt niste capse nu au ce sa faca. De exemplu, eu cand am mers cu avionul, inaitea noastra era o doamna cu o curea d-aia de metal [laughing] a controlat-o, a vazut ca este doar o curea... au lasat-o sa plece :]. cam asa este ^_^

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici o problema, le arati ca ai capsele respective. Numai bine!

Elianna
| Elianna a răspuns:

In momentul in care treci prin poarta si totusi tiuie aparatul, ca sa vada unde tiuie este un aparat mobil pe care il manuieste vamesul, pana se lamureste! Si sutienele au inchizatori metalice, asta nu inseamna ca dai sutienul jos! Pui in cutie obiectele metalice pe care poti sa le dai jos! Cum o sa treaca prin vama cineva care are o tija metalica la mana sau la picior, in urma unei fracturi, sau dinti metalici! Nu sunt nici ei batuti in cap ca sa nu inteleaga!

| rosto explică:

Nu am pantaloni fara nicio capsa sau fara niciun fermoar metalic. dar asa este, si sutienul are metal big grin... nu ma gandisem. multumesc frumos happy

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Mnnno nu credhappy
trec o grmd rockeri cu astfel d pantaloni si nu au patit nimic.
na' doar nu te'o pune sa te dezbraci acolotongue

pa, pa.

| CreepyCrow a răspuns:

Cred ca nu

| Ram_6376 a răspuns:

Le arati capsele si ar trebui sa te lase. dar chiar n-ai alti pantaloni?

| rareloop a răspuns:

Nu. nu cred .