| PowerG a întrebat:

Dupa liceu as vrea sa ma mut in L.A cu 2 prietene. Stie cineva cum as putea sa ma mut, etapele etc?
Stiu ca mai sunt dintre voi in America si mi-ar prinde bine niste ajutor, sfaturi si pareri. FUNDA

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

În cazul tău, fara studii universitare, sper sa ai o căruță de bani că să poți emigra, altfel nu ai nici o șansă.

| thesnake02 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ori sa fii extrem de destept

| Violleta2022 a răspuns (pentru thesnake02):

Da, cu conditia sa aiba premii internationale la mate, fizica, chimie si sa vina o facultate americana care sa le propuna sa mearga acolo la studii.
In rest, sa emigrezi in America fara studii superioare dovedind ca esti o valoare intelectuala, sau fara caruta de banii, nu vei primii viza de emigrare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul pas sa obtii viza de emigrant
Pasul doi e sa scoti o caruta de bani ca sa te muti acolo
Pasul trei e sa revii ca Sua nu mai e de mult visul american... ba mai mult LA e un fel de groapa de gunoi plina de boschetari, imigranti si negri