| Girly97 a întrebat:

Imi trebuie limba spaniola pentru a ma descurca in aeroportul din Madrid sau pot folosi limba engleza?

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In orice aeroport se vorbeste engleza.
In orice aeroport sunt inscriptii atat in limba locala cat si in engleza.
Chiar crezi ca trebuie sa duci conversatii filosofice in aeroport ca sa fie nevoie sa inveti limba? In general, poti sa nu scoti niciun cuvant de la coborarea din avion si pana la urcarea in taxi.

| Simpatic a răspuns:

Engleza e limba internationala folosita si pe aeroportul din Madrid si pe cel din Sri Lanka si oriunde in lumea asta!

| JicaContra a răspuns:

Am fost in Austria si pana si "hamalii" din aeroport stiau engleza
iar aia e o tara de incuiati, in care nimeni nu stie altceva in afara de jermana, iar filmele sunt dublate in jermana (yuck) altfel nu se uita nimeni la ele

NU exista aeroport international in care sa nu te descurci cu engleza... PUNCT!

| Digikey a răspuns:

Ai timp sa inveti si chineza pana dau astia drumul.

| TristanTzara a răspuns:

O să îți spun că din experiența mea cu spaniolii, foarte puțini vorbesc engleza la un grad de competență acceptabil. așa că deși te vei descurca cu engleza, există posibilitatea să găsești greu o persoană pe care s-o poți întreba ceva în englezește. Așa că întreabă-i ceva de genul "information en ingles, since?" O să înțeleagă și laughing

| RealKing01 a răspuns:

Limba spaniola, logic.

| suntserios a răspuns (pentru RealKing01):

De ce? In orice aeroport international din lumea asta se vb engleza

| RealKing01 a răspuns (pentru suntserios):

ATUNCI engleza sa fie!

| Tian44 a răspuns:

Orice personal de la aeroport trebuie sa stie engleza, zic eu.

| alexTechGuy a răspuns:

Nu, poti vb si engleza