| anonim_4396 a întrebat:

In care oras se merita sa locuiesti? Ca si locuri de vizitat, oameni, locuri de munca... dintre Brasov, Sibiu, Timisoara, Cluj Napoca, Constanta - care spuneti ca ar fi mai ok?

Răspuns Câştigător
| Nolifenodeath a răspuns:

Depinde si de tine daca te tine buzunaru si ai iti gasesti loc de munca acolo iti propun Sibiu
Acolo este mai linistit ai muntii aproape de tine depinde de tine daca vrei sa fi mai petecareata, Este Costanta acolo marea turisti cald fain.
Deci pana acum ai Sibiu munte si Costanta marea, litolarul,
Si Timisoara este destul de ok iti gasesti de lucru mai repede este mai ieftin toate la Costanta este zona de litoral si Sibiu este zona aia cu transilvania, Si nu stiu daca ai auzi dar Timisoara a fost prima happy.
Depinde de tine ce alegi ce iti place si cum te tine buzunarul si de unde pleci poate de unde esti este mai frumos acolo.

| anonim_4396 explică (pentru Nolifenodeath):

Ok, multumesc pentru raspuns. Sunt o fire mai linistita deci imi doresc mai mult liniste decat distractie. Am auzit multe lucruri bune despre Sibiu dar o cunostinta de-a mea mi-a spus ca sunt multi unguri acolo si nu prea ii inghit pe romani. Sper sa nu fie asa.

| Nolifenodeath a răspuns (pentru anonim_4396):

Acuma trebuie sa ai grija ca daca nu o sa te inghita nu o sa faci nimica.O sa ajungi la certuri si la probleme.
Gasesti tu un loc unde sa nu fie unguri.
Este o zona... Gusterland daca ai auzit sau cel putin asa se spune am un prieten care este de acolo si mi-a spus ca este destul de linistit.
Acuma peste tot sunt unghuri si tigani si romani.

| PurceluAtomic a răspuns (pentru anonim_4396):

In Sibiu sunt mai multi sasi (nemti) decat secui (bozgori).
In Cluj e cel mai bine din cele enumerate mai sus.

13 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Eu mi-as dori din tot sufletul:vara la Constanta si iarna la Brasov.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu locuiesc in Constanta de cand m-am nascut, in alt loc unde m-as vedea ar fi undeva la munte exemplu in Brasovhappy, acolo ai muntele, sa vizitezi o gramada de locuri.

| Lynna a răspuns:

Sibiu, Brasov sau Targu-Jiu.

| DeKoniec a răspuns:

Eu a-si prefera Brasovul.

| ellaells a răspuns:

Brasov sau Sibiu

| Rooksee a răspuns:

Sighisoara

| AndreiAs02 a răspuns:

Timisoara

| mynora a răspuns:

Mie mi-ar placea in Timisoara sau Brasov

| alesstuza a răspuns:

Cred ca in Sibiu pentru ca am fost acolo si mi s-a parut un oras dragut sau in Constanta deoarece esti aproape de mare.te pup ppa!

| Inger05 a răspuns:

Brasov sau Constanta