| kissterie a întrebat:

Ma duc la ski, insa nu am echipament din acela de munte. Cum pot adapta hainele normale?
Nu vreau sa dardai pe acolo de frig.In ce imi sugerati sa ma imbrac?[gros, nu imi pasa de "fashion". imi pasa sa nu dardai de frig. vreau sa ma distrez nu sa ma fac ghetoi]

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Hai sa-ti vand un pont. Intra intr-un Second Hand si gasesti la preturi mai mult decat convenabile cam tot ce-ti doreste inima. Eu mi-am cumparat geaca de munte, un polar si o pereche de pantaloni de ski cu 55 de lei. Toate 3. Si crede-ma, sunt de calitate.
Cred ca intre timp ai ajuns deja la ski, dar pe viitor sper sa te ajute sfatul meu.
Pentru munte iarna e obligatoriu sa ai un polar-doua, o geaca de munte (din aia nu doarte groasa, dar impermeabila si antivant), pantaloni termoizolanti si bocanci.

| kissterie explică (pentru yellowalien):

Asta am si facut. am dat fuguta intr-un second si am cumparat repede niste pantaloni si o geaca si nu am avut nicio problema cu frigul. mersi mult pentru sfat!

6 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Ei vezi ca esti descurcareata? big grin Pe mine m-au invatat colegii de la Geografie; acum n-as da milioane(pe care oricum nu le am) pe echipament cand stiu pot gasi lucruri de calitate, poate chiar mai bune decat alea din magazin cu 20-30 lei intr-un SH. Multi au o atitudine negativa despre genul asta de magazine, dar nu prea inteleg de ce. Mama lui de snobism laughing
Multumesc pentru fundita! happy

| kissterie explică (pentru yellowalien):

Eu mereu trec printr-un second cand sunt la "shopping" pentru ca sunt adepta stilului vintage si acolo pot gasi o bluza asemanatoare cu cea din P.O.E.M.A, sa spunem, cu bani putini avand in vedere ca acolo o bluza/tricou este in jur de 80-90 de ron, poate chiar si mai mult. (chiar am achizitionat cateva bluze de la second care se apropiau foarte tare de produsele lor)...

| AndreeaaD a răspuns:

Sunt de acord cu ce a zis fetitsaanonima insa as vrea sa mai adaug ceva.Peste acei pantaloni subtiri ar fi indicat sa iti iei niste pantaloni de fas si o geaca din acelasi material sau ceva de genu.in orice caz nu prostii gen blugi sau palton pentru ca te vei uda si vei ingheta.
Distractie placuta :*

| fetitsaanonima a răspuns:

Pai poti sa iti iei pe sub perechea de pantaloni o pereche de pataloni mai subtiri, 2 perechi de ciorapi mai grosi,maieu cateva bluze mai groase cu gat,geaca nu foarte groasa ca sa fii si comod/a, fular, caciula si cv bocanci bine imblaniti a si sa nu uiti de manusibatting eyelashes distractie placutalove struck

| h0r14 a răspuns:

De sigur ca da.te inbraci in gros