| Culcea_Mari_1976 a întrebat:

Ma puteti ajuta? Deci am 14 ani, si as vrea sa calatoresc in Spania din Romania. Imi explica cineva cum iti iei insotitor de zbor si bilet. (Sunt minor si as vrea sa merg cu Blue Air, stiu de procura si nu merg cu parintii) vreau doar sa stiu despre insotitor.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Insotitorul major trebuie indicat de parinti, in declaratia notariala.
Insotitor poate fi si personalul de bord de pe avion. Atunci cand cumperi biletul trebuie sa soliciti si desemnarea unui insotitor si sa platesti o taxa pentru aceasta, se pare ca majoritatea companiilor aviatice percep taxa pentru insotitor. Detalii vezi pe site-ul oficial al Blue Air.