| anonim_4396 a întrebat:

Vă rog frumos să îmi spuneți câteva motive la întrebarea "De ce aș vrea să trăiesc în Anglia"?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu nu as vrea sa traiesc in Anglia, din urmatoarele motive:
- sunt rasisti
- sunt discriminatorii in pozitiile si salariile pentru emigarntii romani, considerandu-ne mult inferiori lor
- este o tara cu o populatie aroganta si proasta
- iar vremea este infecta
De ce credeti ca se intampla Brexitul?
Din cauza ca, s-au saturat de romani si nu-i pot da afara din Anglia, decat daca ies ei din UE.

| nda a răspuns (pentru Violleta2022):

Exact. Si toata lumea are ceva cu romanul. Romanul nu e niciodata vinovat. Stai linistita ca in Anglia nu sunt doar romani imigranti. Doar romanii se simt marginalizati din orice rahat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde am putea noi sa stim de ce ai vrea tu sa traiesti acolo?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

*Pentru ca sunt sarac fara viitor
*Pentru ca acolo sunt toti saracii fara viitor
Funda?

| alina2k18 a răspuns:

Ca e plin de moldoveni laughing
De aiawinking

| Samariteanul a răspuns:

Pentru ca viata e mut mai buna decat cea de aici
Pentru ca scoala te invata cu adevarat ceva si are un program mult mai placut de elevi, fata de cel din Romania...
Pentru ca e de 100 de ori mai bine acolo decat aici...

| nda a răspuns:

Vrei motive pentru care sa traiesti in Anglia, nu pentru care ai pus intrebarea.
Am un singur motiv. Nivelul de trai.

| DonGiani a răspuns:

Chiar nu știu. Dacă ma gândesc mai bine nu cred ca as vrea. Mai bine pleci cu circul