| Anina a întrebat:

Vara asta care e cel mai tare festival muzical din Europa?

3 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Europavox 2009 - festivalul muzicii europene - Clermont Ferrand. In perioada 27-31 mai, vor concerta peste 60 de artisti pe 3 scene diferite, Cooperative de mai, Magic Mirros si Le Cabaret. Va fi un adevarat festival al diversitatii, la care vor participa 20 de tari si la care se va asculta rock, pop, dance, electro, indie si folk.
27 mai - Olivia Ruiz (FR), Okou (DE)
28 mai - Zebra (FR), Haris Pilton (SI), 17 Hippies (DE), Sliimy (FR), Toxique (CZ)
29 mai - Charlie Winston (UK), I'm from Barcelona (SE), Maximo Park (UK), Hjaltalin (IS), The Asteroids Galaxy Tour (DK), Ebony Bones (UK), Powersolo (DK), Triggerfinger (BE), ZZZ (NL), Sinister Saints (FR), The Cocknbullkid (UK)
30 mai - Bloc Party (UK), Get well soon (DE), Underwater Sleeping Society (FI), Airfare (CZ), Renton (PL), Emily Loizeau (FR), Saule (BE), Soap&Skin (AT), Soy un caballo (BE), Sin Fang Bous (IS)
31 mai - Vitalic (FR), Cartonnage (CZ), Nobody Beats The Drum (NL), South Central (MT), Collectif Classical (FR), Casiokids (NW), Useless Wooden Toys (IT), Herman Dune (FR), Lonely Drifter Karen (AT), Collectif Kutu Folk (FR), Lonely Dear (SE), Leopold Skin (FR), Declan De Barra (IE), Mujeres (ES), Southpaw (CZ), Toy Fight (FR)
Biletele sunt intre 15 si 22 de euro, iar un pass pentru toate zilele este 65 de euro

| sabina a răspuns:

White Sensantion, Amsterdam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca e cel mai tare, dar merita sigur, daca poti fi prin iulie in Bruxelles, e ceva de gen, simultan in mai multe locuri din oras, functie de stil, vreo 3/4 zile- am un lapsus acum!, cum se numeste, dar e gratuit! - fiind stradal!
Cauta pe vreun site belgian muzical... PsihoSex