| Sfaterly a întrebat:

1. Cum să îmi crească unghiile repede?
2. Cum scap de coșuri?

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Unghiile tinute mai mult timp in apa cresc mai repede, dar totodata apa in exces dauneaza, fiind unul dintre cei mai puternici solventi. Nu or sa te ajute uleiuri etc.
Poti opta pentru unghii protejate cu oja semipermanenta, si asa le poti pastra mai lungi.
Pentru cosuri este bine daca te dai cu miere naturala.

| RAY a răspuns:

1,http://www.andreearaicu.ro/......mai-repede

2 zynerit pe mine m-a ajutat foarte mult

| ABCD122 a răspuns:

1. Pur si simplu le lasi sa crească
2. Masca din miere si Scorțișoara este perfectă. Nu usucă pielea, iar mierea vindeca roșeața si umflăturile.

| bobeicacrina10 a răspuns:

1. Pentru unghii poți cumpăra tratamentul de la Eveline 8 în 1, îl găsești și în farmacii ( 10-20 lei ) pe mine m-a ajutat foarte mult.
Iar a 2 a metoda:
Poți apela la unghiile cu gel ( bine, asta dureaza ) le pui consecutiv de vreo 4-5 ori în funcție de cum îți cresc ție unghiile și o să vezi după diferența.
Pe mine m-au ajutat ambele metode.
Baftă

| GrosuStefan a răspuns:

Nu poti unghiile cresc in ritm normal si nu poti grăbi procesul. Cosurile dispar in functie de persoana. Poti astepta sa scapi de ele sau poti incerca sa le storci.