| Alexul99 a întrebat:

A cumparat cineva produse resigilate de pe eMAG?
Pe site scrie: Produs cu zgarieturi fine, cu ambalajul original deschis
Ati avut experiente neplacute cu aceste produse `resigilate`? Daca da, va rog sa imi spuneti parerea voastra despre acest serviciu.
Multumesc pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| cevdet a răspuns:

Nu am cumparat niciodata (inca nu am avut nevoie). Dar pot fi si produse bune. Eu de exemplu, am cumparat odata ceva din magazinul eMag. Am iesit afara, am desfacut produsul si am constatat ca nu avea toate accesoriile de care mi s-a spus. L-am returnat pe loc. Produsul era bun dar nu merita pretul fara acele accesorii. Astfel, a fost doar ambalajul desfacut. Dar, exista si riscul ca cineva care l-a folosit un timp (cate zile permite returnarea) sa il fi zgariat sau alt defect minor. Mai exista si varianta de a-l fi returnat pentru ca era deja defect. Dar din cit stiu, ai posibilitatea sa il returnezi daca nu e bun.

| Alexul99 explică (pentru cevdet):

Din cate am citit la ei pe site aceste produse ar fi testate de catre ei inainte sa fie revandute, dar cred ca ma voi risca, pana acum nu am avut incidente cu eMAG in ciuda altor magazine online.

| cevdet a răspuns (pentru Alexul99):

Succes! Si pe mine ma tenteaza un produs de la ei, pe care nu il vad in magazine. Dar, inca nu am banii.