| helen45132 a întrebat:

Aaah, salut TPU, in ultimul timp am o problema:in zilele de scoala cand vin acasa nu imi incep temele ci privesc telenovele de pe acasa si asa pana la vreo ora 19-20 si mai tarziu ma apuc de teme, cum la noi e foarte dificil si ne da multe teme pe-acasa le fac pana la unu de noapte apoi fac baie si ma culc, sculandu-ma la cinci ca sa le termin. ziceti-mi va rog ce sa fac anume ca sa imi incep temele de-odata ce vin acasa, va rog mult, fundita si sarbatori fericite happy

Răspuns Câştigător
| SweetSecrets a răspuns:

In primul rand scoate TV-ul din priza, astfel incat sa nu fii tentata sa te uitibatting eyelashes. La inceput va fi greu pentru ca odata ce incepi o telenovela ti-e greu sa nu o mai urmaresti, insa cu timpul vei renunta la acest obiceihappy
Cand ajungi acasa, stai 15-20 min iar apoi te apuci de teme.Nu te chinui sa le termini de seara, opreste-te pe la 10-11 si trezeste-te dimineata pe la 8-9 sa le continuihappy.

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

La sfîrșitul anului vei putea preda ore de coreeană. Poate vei găsi și elevi.

| helen45132 explică (pentru corolav):

Eu inca sunt eleva, etapa gimnaziu

| Gentiana a răspuns:

O modalitate mai usoara, poti sa iti faci temele intr-o camera unde nu ai televizor, sau roaga parintii sa ti-l mute din camera ta, asa o sa uiti complet, te iei de teme, cu alte activitati, si poti sta seara dupa ce termin tot.Sarbatori fericite si tie!:*