| HelloImJosephine a întrebat:

Acneea ii face pe oameni sa se indeparteze de cineva? Adica,daca vezi pe cineva cu acnee te gandesti automat ca acea persoana e urata si o eviti? Persoanele cu cosuri sunt neatragatoare? Eu am acnee,desi as zice ca nu am foarte multe cosuri, dar am foarte multe semne rosii de la cosuri.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sincer, la o primă impresie am o mică repulsie dar dacă cunosc acea persoană și îmi place mai mult caracteru, trec peste astfel de defecte. Ca și partener zic, ca și prieteni chiar nu contează

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine nu ar fi un impediment. Am văzut multe fete frumoase cu coșuri.

| Crescent a răspuns:

Eu una, nu fac asta. Pana acum cateva luni, aveam si eu niste probleme cu cosurile. Nu mi-am dat seama daca cineva nu statea cu mine din cauza asta. Nu cred ca era asa, totusi. As spune ca oamenii te plac pentru ce esti, nu pentru cum arati la exterior, dar nu cred ca asta te face sa te simti mai bine. Eu totusi cred ca nu s-ar indeparta pentru ceva ca asta. E ceva normal, nu e o problema atat de serioasa.

| HelloImJosephine explică (pentru Crescent):

Cum ai scapat de cosuri?

| Crescent a răspuns (pentru HelloImJosephine):

Sincer? Cred ca au trecut singure. La început încercam mai multe produse, dar nu a mers cu nimic. După câteva luni în care nu am mai incercat nimic, au trecut singure

| HelloImJosephine explică (pentru Crescent):

La cati ani ti au trecut? Eu am 14 si am cosuri de la 10 ani si observ ca se tot agraveaza

| Crescent a răspuns (pentru HelloImJosephine):

Am 16 ani. Am avut probleme cu cosurile de la 13 ani, si au trecut la 15

| 70gabriela70 a răspuns:

Pe mine mă interesează mai mult cum gândește acea persoana și ce valori are. Dar depinde de persoana, pentru unele persoane contează doar "ambalajul". E ok, nu trebuie sa uiți ca ești frumoasa și specială. Îți pot da un singur sfat, nu încerca să le acoperi cu fond de ten, mergi la dermatolog și folosește creme, am multe prietene care au scăpat de acnee asa. Pupici