| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Acum aproape 3ani (cand aveam 12ani)am cunoscut un tip mai mare cu 7ani ca mine, dar asta nu este singura problema:faza e ca tipul este si din alt oras(a stat doar 2sapt la bunicamea in gazda). Mie a-nceput sa-mi placa de el de atunci dar nu am avut curaj sa-i spun.In fine am ramas prieteni si ma mai suna din cand in cand.Pe vremea aia nu aveam net asa ca mergeam la o colega sa mai vorbesc cu tipu pe mess si am facut greseala sa-i spun colegei ca il plac iar ea i-a spus.La vreun an dupa ce l-am cunoscut(in timpu asta imi bagasem si net) am inceput sa vorbesc cu el pe mess si intr-o seara m-a intrebat daca il mai iubesc; la inceput am negat dar mi-a spus ca oricum stie si ca ma iubeste si el si ca vrea sa fie cu mine(la inceput sa vorbim pe mess/la telefon si apoi o sa vina sa ma si vada) si eu ca fraiera am crezut tot. Vorbeam zilnic pana s-au prins parintii mei si m-au scos netu/luat telefonul.Atunci cred ca m-am indragostit de el.Nu am vorbit cam vreo jumatate de an si dupa m-a ajutat o colega sa iau legatura cu el dar de data asta era schimbat:zicea ca ma iubeste, dar ca nu putem fi impreuna ca sunt prea buna pentru. el etc. Apoi mi-a zis ca are prietena si ca o iubeste si ca atunci cand mi-a zis ca ma iubeste a fost doar sa o faca pe ea geloasa.Parintii mei au aflat din nou i mi-au interzis sa fiu cu el.Acum a trecut un an de cand nu mai stiu nimic d el si il iubesc mult.Intrebarea mea e:credeti ca e o obsesie sau ibire? si daca pot sa reiau legatura cu el s-o fac? Mentionez ca nu am avut nici un iubit in toti acesti ani pentru ca gandul meu e numai la el. un sfat pls.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, draga mea, esti tinerica, ai toata viata inainte, gandeste-te c an ue pentru. tine daca a vrut doar sa o faca geloasa pe prietena lui, e cu 7 ani mai mare ca tine, normal ca a stiut cum sa te duca cu zaharelul.
Sunt atatia baieti de varsta ta, sau poate si mai mari, nu conteaza dar stai linistita ca nu e singurul baiat de pe lume.Nu te mai gandi la el, ca te-a amagit, pentru. el a fost poate doar o gluma, iar tu ai pus suflet.
Pt,. ce sa reiei legatura cu el? NU cred ca are rost, vezi-ti de viata ta, vei intalni tu alt baiat cu care sa fi si care sa te iubeasca cu adevarat!

3 răspunsuri:
| portocalăăă a răspuns:

Gandeste-te putin. E diferenta de 7 ani.
E clar o obsesie.Adica.incearca sa nu te mai gandesti la el.Si atunci vezi. iubire sau obsesie.

| TzuTzu_2341 a răspuns:

Hey!
cred ca e o obsesie...
te ai intalnit cu el (adica te -ai sarutat cu el? ) atunci iti dai seama ce e...
oricum el e cu 7 ani mai mare ca tine. nu cred ca funct. ceva...
uita-l
gaseste-ti un prieten de varsta tahee hee

| Stefanaaa a răspuns:

E cam badaran tipu`. Ce cam, e badaran in toata regula. Nu`l mai lasa sa te manipuleze.Stiu ca iubirea e `oarba`. Swetee, lasa`l sa plece. Fa`ti si tu un prieten si astfel il vei uita.Adica mai sunt muuuuuuuuulti alti baieti si nu trebuie sa mai gandesti la el. E clar o obsesie. Uita`l. E mai usor decat pare :*.