| ElnMurg2007 a întrebat:

Acum doua zile am vazut poze cu baiatul pe care il iubesc dupa mult timp...era cu iubita lui in acele poze. Am fost foarte uimita. Adica imi doream mult sa vad poze noi cu el, sa vad daca s-a mai schimbat, daca e bine si totusi nu ma așteptam sa fie si o ea in poze. De ce acum nu mai simt nimic? Nici nu mi e dor dar nici nu l urasc...nu mai vreau sa i privesc pozele si nu mai simt ca l iubesc.pur si simplu ma intreb ce simt si nu e nimic.

1 răspuns:
| Bubbleuh a răspuns:

Simplu, da-mi voie sa iti dezvalui anatomia umana.
In creierul tau se elibereaza o substanta cand gasesti o persoana care iti incita curiozitatile, dar dupa ceva timp (luni sau ani) acea substanta dispare, motiv si pentru multe divorturi, care asta simti tu acum in cazul tau.
Deci e un fenomen natural, si de asta nu mai simti mai nimic, fluturi, curcubee etc etc.