| Remus_7546 a întrebat:

Adevarul despre revolutie care adevar? Nu zic ca era bine pe vremea lui Ceausescu dar macar aveai un loc de munca nu ca acum Ceausescu a fost dat jos de la putere cand si-a platit toate datoriile externe si cand incepea sa se ridice l-au dat jos revolutia a fost planuita scopul este sa ne faca o piata de desfacere si au reusit au eliminat concurenta Romania este inca condusa de comunisti de catelusi lui Ceausescu care au ajuns politicieni. magistrati etc vai de capu nostru daca stam si asteptam sa ne cada din cer sperand ca o sa fie bine va inselati sunt prea multe grupuri de interese prea multi bani in joc eu unul m-am satura ce industie a avut Romania dar au avut alti grija sa o distruga TREZIREA nu a fost destul 20 de ani? poate inca mai vreti sa fim inca sclavi prin alte tari ...Doar noi putem sa schimbam ceva in patria noastra

2 răspunsuri:
| St!L a răspuns:

Parerea mea e ca Nicolae Ceausescu ar fi fost un mare om pentru Romania daca le dadea oamenilor mai multa libertate. Adevarul e ca a facut multe lucruri bune pentru romani dar si multe lucruri rele, dar trebuie sa intelegem ca e om ca si noi si fiecare om greseste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar cum? s-au dezvoltat atatea sisteme mafiote ca nu poti nici sa te misti.