| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOOOOOOOOOOOOR, VA ROG AJUTATI-MA! sad am intrat in depresie, sunt mereu trista, plang din orice, m-am izolat, efectiv innebunesc sad Cred ca e din cauza programului incarcat, veneam acasa de la scoala, parintii mei veneau la 4, iar eu ii minteam ca am mancat, dar n-o faceam, cum ajungeam, ma asterneam pe scris, pana la vreo 7, la 7 imi invatam pana la 11, iar singurele pauze erau cand ma gandeam la toate probleme si incepeam sa plang, ajutati-ma! cum sa ma vindec, credeti-ma, mi-e atat de greu, chiar si cand scriu aceste randuri, plang crying e uimitor cate pot ascunde dupa un zambet, si mai mult, ca sa-mi diminuez durerea sufleteasca, imi provocam durerea trupeasca, ajutati-ma, cred am ajuns disperata crying

17 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Aşa şi? Crezi că noi te vom putea ajuta să treci peste?

| anonim_4396 explică (pentru FadetoBlack):

Speram sa ma ajutati cu sfaturi pentru ca nu am pe nimeni alaturi sad

| FadetoBlack a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbeşte cu ai tăi.

| Ivanovicius a răspuns:

Iwanttodiee, iti recomand URGENT sa ai niste sedinte cu un psiholog. Poate ca acum nu ma crezi, dar te poate ajuta sa iti descoperi cele mai adanci rani sufletesti. Te va ajuta, si nu uita, daca iti iei viata nu castigi nimic. Gandeste-te la familia ta, la prietenii tai! Gandeste-te la ei cand te simti doborata, gandeste-te la amintirile frumoase din viata ta. Si vei reusi sa treci peste!

| anonim_4396 explică (pentru Ivanovicius):

Cand ma gandesc la amintirile frumoasa ma doare ca nu pot sa mai trec prin momente frumoasa, ci ca am ajuns in halul asta sad

| Ivanovicius a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei bine exact de asta te sfatuiesc sa te consulti cu un psiholog / parintele tau. El te poate ajuta sa treci peste toate aceste greutati si sa iti reiei viata. Eu nu pot sa fac asta, ci doar tu poti sa-ti descoperi trecutul si ce te-a ranit asa de mult incat te-a adus in aceasta stare.

| alina_8632 a răspuns:

Buna! cel mai bine ti-ar prinde sa iesi zilnic la o mica plimbarica cu un /o prieten/a si eu am avut perioade din astea saddar am trecut peste cu o mica distractie pe cinste cu prietenii unde ma puteam si descarca de tot necazul acum e bine sper sa fii bine si u te :* si ai grija de tine :*

| zuumy a răspuns:

Pai mai fetito calmeaza-ta, pentru cateva momenta lesa totul, trantaste'te in pat si ia-le petoate de la 0 a fost ceva frumos dar nu mai e, acolo scrii in mintea ta (CAPITOL INCHEIAT) si un te mai gandesti niciodata la aia, apoi lucrurile rele nu le mai baga in seama, treci pur si simplu peste.Viata e ca sa fie traita si nu ca sa stai inchisa in camera ta. Tu pur si simplu nu stii sa traiesti...iesi singurica in parc,plimba-te,observa natura, florile, observa persoanele fericite api datile viitoare iesi cu o prietena, radeti, va amuzati si incearca sa mai uiti de problene.Hei,viata e una singura, profita de eawinking :*

| zuumy a răspuns:

Esti singura la parinti? Ei sunt atat de ocupati in cat nu pot vorbi cu tine? ei nu vad ce ti se intampla? sa stii ce parintii sunt in ce-a mai mare masura sa te ajutehappy

| zuumy a răspuns:

Uite aici ceva ce te-ar putea ajuta :)
http://farastres.com/? utm_source=sfm_b5_914x80&utm_medium=bine&utm_campaign=sfm_b5_914x80

| Today a răspuns:

Pentru inceput cred ca ar trebui sa vorbesti asta cu parintii tai. ei sigur vor gasi o solutie. si incearca sa nu mai plangi atat de mult si sa nu.i minti pentru ca nu rezolvi nimic cuasta

| anonim_4396 explică (pentru Today):

Nu le pot spune ca am depresie... sad

| Today a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai atunci incearca sa iti faci ordine in viata... am facut si eu asta. concentreaza-te pe cele mai importante lucruri si nu pune accent pe nimicuriwinking

| Nicusor_Daniel_1994 a răspuns (pentru Today):

Ma ai pe mine ca si eu sunt asa draga mea

| Nicusor_Daniel_1994 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai vrea sa te inveselesc

| Today a răspuns:

Pentru inceput linisteste-te si apoi mergi la parintii tai si spune-le ce ti se intampla... cu siguranta vor intelege

| GuesssssWho a răspuns:

Poate parintii uneori nu inteleg starea copiilor, si nu multi au curajul sa mearga la psiholog si mai ales singuri.Cred ca ai nevoie de un prieten care sa iti fie alaturi. Daca vrei sa vorbim imi poti lasa mesaj cu id.Numai bine