| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Se intampla ceva foarte ciudat cu mine. Trebuie sa va explic lucrurile care mi se intamplau si cand eram mica zic eu pentru ca voi sa intelegeti tot. Cred ca si acum pot, dar, stiti jocurile acelea de culori pe care le vedeti cand inchideti ochii? Le puteam vedea din cand in cand si cand aveam ochii deschisi. Se intampla destul de des. Si acum daca ma concentrez mai pot. Se intampla ceva mai ciudat, Sa zicem, de ex, ca ma plimbam. Aveam 2 sec. 2sec. Atat. 2 sec cand vedeam negru desi aveam ochii deschisi si, nu mai eram eu. nu eram altcineva. dar nici eu.De parca mintea mea se oprea de tot. Nu simnteam, nu vedeam, si nu auzeam nimic. Nu eram constienta, cred. Ceva de genu. Acum in ultimul timp, cand sunt singurica cad chestii sau vad umbre, uneori chiar fete umane sau neumane... adica urate. Nu cred in fantome, astea cred ca sunt doar nebunii de ale mele. Dar uitati:
Am intrebato pe bunica cand a avut loc ultimul accident de masina de la noi la strada. M-am dus in oras. In casa de langa noi, era o masina in sant cand m-am intors. Fusese un accident. Nu s-a intamplat nimic grav.
Bunica m-a intrebat cat e ceasul. Inconstient, fara sa ma uit la ceas i-am spus ora exacta.
Chestii de genul se tot intampla. Intrebare e :
Stiu ca sunt un copil nebun de 12 ani, Ok? Dar nu vreau ca la batranete sa fiu intr-un azil de nebuni, sau, sa produc vreun accident. Eu si nebunia, desigur. Cum pot face ca aceste chestii sa nu se mai intample? Daca nu se opresc, cred ca o sa ajung grav.La parinti nu le spun, nu o sa ma creada. Ce pot face?

2 răspunsuri:
| Vallentina_Geo_1990 a răspuns:

Mai bine vorbeste cu parintii tai.da mi insta ul tau sa vorbim acolo daca vrei. poate te pot ajuta