| SylviuCatlin a întrebat:

Ajutor TPU! Mi-am istalat windows-ul si nu mai am sunet... cum trebuie sa fac? Am descarcat cateva drivere dar nu merg...ma puteti ajuta? un driver universal ceva sau un program care sa il caute? in afara de diver easy ca am incercat happy Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Driver universal pentru ''windows-ul'' nu exista. Macar spune ce fel de windows ai instalat din enspe windows-uri.

| SylviuCatlin explică:

Windows vista scuze

| neluL a răspuns (pentru SylviuCatlin):

(pe viitor foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului meu. Vezi foto: http://i.imgur.com/nKA3Y.jpg )
Realtek AC97 Audio Codec Driver A3.97 (windows ALL)
http://drivers.softpedia.com/......A397.shtml
Bafta!

| SylviuCatlin explică (pentru neluL):

Era nevoie sa faci imagine? laughing raspunde de unde vreau e intrebarea mea... aa si am rezolvat problema si nu cu asta ce mi-ai dat tu...

| neluL a răspuns (pentru SylviuCatlin):

Nu era nevoie sa fac imagine daca stiai sa folosesti functia ''Raspunde'' (multi nu stiu sa o foloseasca), si eu de exemplu nu pot sa urmaresc intrebarile sa vad cand mai intra un user pe site sa mai intrebe si altceva vis-a-vis de raspunsul meu. Daca nu foloseste functia ''raspunde'' nu vad daca are o nelamurire sau nu...aaa si imi pare bine daca ai rezolvat cu ce ai stiut tu si ai tinut sa specifici ca ''nu cu ceea ce ti-am dat eu''. Era foarte important! La un driver de orice natura trebuie sa dai detalii si anume : sistem operare(modelul si 32 sau 64 bit), placa de sunet (numele ei),

| SylviuCatlin explică (pentru neluL):

Ok ok las-o asa. cum zici tu nu imi pasa...