| Ciresikaaa a întrebat:

Am 12 ani jumate si am 1.62 inaltime si 52 de kg e bine?
Cum sa ma mentin? sa nu ma mai ingras mai ales ca acum vine Craciunul sad
dau funda la cine imi spune si cate calorii ar trabui sa mananc pe zibig grin ( nu luati de pe siteuri )

Răspuns Câştigător
| lolavanity a răspuns:

Ai greutatea ideală. Fetele trebuie să aibă cu 10 kg mai puţin decât înălţimea. [:
Nu te mai preocupa de cât mănânci sau nu, ci te cât de calitativ mănânci. Corpul tău acum are parte de multe schimbări, iar dacă nu ai arderile bune, nu are rost să mănânci foarte des produse fast food, pentru că se vor depune mai repede decât crezi.
Încearcă să mănânci sănătos şi să »ronţăi« mai mereu câte ceva, gen: un măr, un morcov, smochine...
Să încerci să excluzi pe cât posibil pâinea, prăjelile...

5 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Pai eu am 1, 50 si ceva aprox 1, 60 si am 40 de kgwinking. Bine tu esthi si inalta deci ai o greutate mica.
Ai grija sa nu manaci multa paine si in niciun caz dupa ora 7.Pai cred ca o masa ar trebui sa aiba in jur de 200 si ceva de calori tinand cont ca ai cam 3-4 mese pe ziwinking

| Irinna a răspuns:

Ai greutatea ideala pentru inaltimea ta! Incearca sa bei cat mai multa apa, sau bea cate 2 pahare de apa inainte de masa.
In legatura cu caloriile, incearca sa nu depasesti 1000 pe zi. Sper ca te-am ajutat.

Bafta!happy

| andreea_6710 a răspuns:

Esti cam copil ca sa tii dieta sau sa iti faci griji de silueta straight face

| andrey910 a răspuns:

Cred ca e bine. Ar trebuii sa consumi 1661 kcalorii pe zi daca esti genul sedentar (nu faci multa miscare)

| kissy_9671 a răspuns:

Pai poți sa mai reduci din meniul zilnic (dar nu exagera). ar trebui sa consumi in jur de 1800-2000 de calorii pe zi. asa vei ramane la greutatea de acum. daca vrei sa slabesti redu cam 20-30% din meniu. fundita happy