| AndreeaDeea57 a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa aflu daca e doar o iluzie de a mea sau daca si voua vi se pare anormal. Eu am parinti divortati si stau cu mama si tatal meu vitreg dar el a început sa se comporte alt fel. Odata eram în living si ma uitam la un film pe Netflix si el s-a pus lânga mine ca voia sa se uite si el dar a inceput sa ma ia in brate si sa ma pipaie, a vrut sa-mi bage mâna sub tricou, dar atunci am plecat. Nu stiu ce voia, precizez ca mama era la bucatarie, urmatoarea camera si de atunci a început sa frecventeze asta, a început sa îmi dea cu palma peste fund si sa ma pipaie ciudat si odata când mama nu vedea m-a luat in brate pe sus si m-a izbit in canapea si eu incercam sa-l zgarii sau sa fug, dar el mi-a pus perna pe fata si ma tinea. Simteam ca s-a apropiat prea mult de mine si ii placea sa vada cum incerc sa scap si zâmbea si când intr-un final a decis sa-mi dea drumul si s-a uitat la mine de parca ar fi glumit si a plecat pe hol venea mama de afara ca altfel nu stiu ce ar fi vrut sa faca+ a plecat in Italia si a inceput sa se bage cu mine in seama întrebându-ma cum ma înțeleg cu mama si sa îmi spuna ca ma iubeste si imi trimite emojiuri de astea "? " si mi se pare ciudat. Anul trecut nu facea asa, chiar daca imi mai facea mici cadouri, complimente dar am crezut ca e normal si am crezut ca face asta din iubire parinteasca. El nu are copii, dar mi se pare exagerat sa faca asta si se uita la mine si putin mai ciudat dar totusi... Sunt eu prea nebuna sau chiar e exagerat ce face?

4 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EXTREM de grav!
Anunt-o de urgenta pe mama ta despre aceste fapte monstruoase si reclamati-l la politie pe acest pedofil, pana nu repeta schema si cu alti copii!
E urgent!

| timidu89 a răspuns:

Vrea sa ti-o traga. Acest nemernic ori e pedofil, sau e in devenire. Evita pe cat posibil sa ramai singura cu el si fara aparare. Si vorbeste cu mama ta neaparat. Daca nu se potoleste nici atunci, mergi la politie si reclamal.

| Denisa0954 a răspuns:

E foarte grav ce se intampla. Discuta cu mama ta despre lucrurile astea, sa nu se ajunga la alte lucruri si mai grave