| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si ma masturbez de fff mult timp(adica in jur de trei ani).

Acum putin timp am aflat ca este un pacat mare si am renuntat la acest obicei)

Problema este ca mi-e rusine sa spun chestia asta la spovada, cum sa o spun, cum sa fac?
Eu as spune-o foarte usor, dar cuvantul asta "masturbare"...suna ciudat, nah...se termina in turbare, deci.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Serios? de la 3 ani?

si ce daca se termina in turbare, crezi ca o sa te puna la spovedit sa faci analiza cuvantului?

| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns (pentru suntserios):

Baaaa nu de la 3 ani, de acum 3 ani!

| selysol a răspuns:

Ma cam impresionezi big grin ma rog nu iti face prea multe griji de obicei preotul nu te intreaba chestii din astea acum nu stiu daca ti neaparat sa ii spui nu trebuie sa iti fie rusine ca pana la urma ii omenescwinking dar daa tot nu ai tupeu las-o balta si te roaga seara acasa sa te ierte sper ca te-am ajuatwinking

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

La spovedanie doar gandeste-o.(atunci cand zici am pacatuit).

| RockRoberto a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci vr-un grij, deoarece Dumnezeu iarta mai ales la copii asa ca te duci frumos la SPOVEDANIE si iti parturisesti pacatele faa nicio paere de rau indiferent cum ar suna! Funda daca ti-a convenit raspunsul happy!