| anonim_4396 a întrebat:

Am 13ani, si imi doresc enorm un catel bichon-frise. Eu si tata iubim animale si vrem un catel, insa mama nu vrea deoarece locuim la apartament(3 camere). Sunt convinsa ca voi avea grija de el, nu ma voi plictisii, deoarece nu m-am plictisit nici de papagaliii mei pe care ii am de 8 ani, si caror le fac curat si ma joc cu ei zilnic. Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat!

Răspuns Câştigător
| MissD a răspuns:

Comploteaza cu tatal tau si luati'va un catel. Sunt convinsa ca mama ta cand il va vedea se va idragosti de el. E imposibil sa nu'ti placa un astfel de catel. Cand il aduci promite-i ca i'l vei duce inapoi daca nu vei avea suficienta grija de el.

8 răspunsuri:
| คиค a răspuns:

Sunt foarte bune sfaturile, si va multumesc. La unele dintre ele nu m-am gandit, dar am uitat sa specific ca mama la inceput nu a vrut nici perusii, dar acum ii iubeste nespus de mult.banutii nu sunt o problema. dar v-as ruga, daca puteti, sa-mi si povestiti cate ceva despre aceasta rasa.

| คиค a răspuns:

Multumesc mult pentru raspunsuri. Sunt foarte bune, si la unele dintre ele nu m-am gandit. Am uitat sa specific, si faptul ca la inceput, mama nu i-a vrut nici pe perusi, dar acum ii iubeste enorm. Cei care puteti, v-as ruga sa-mi spuneti cate ceva si despre rasa. Am citit mult despre rasa aceasta, dar mi-ar placea sa aud si cateva povestioare. Va multumesc!

| sasha a răspuns:

Pur si simplu vi cu el acasa si nu are ce sa iti faca doar nu te pune sa il lasi pe strada (merge asa am facut si eu, dar cu un iepure)

| sigmanet a răspuns:

Banuim ca mama ta nu e atat de rea sa-l dea afara. Cumparati unul si daca nu te tii de el, il dati cuiva care are grija...

| lolfashion a răspuns:

Si eu am un bichon maltez.
incearca sa o convingi pe mama ta cu tot felul de chestii gan ca : o sa iau note mai bune, o sa-l duc afara zilnic, si uite ce bine am girja de papagalii mei.
Iar daca chiar nu vrea fa cum a spus MissD.
Succes happy

| Nemesis_9263 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. Apartament, parinti neintelegatori... vrei sa stii ce fac eu? Consolez maidanezii de pe langa bloc.Nu sunt ei tocmai de rasa dar in unele privinte sunt cei mai buni prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am bichon de vanzare. uite nr meu de tel:0761. 346. 188 si iti voi trimite poze cu ei.sunt o frumusete, o sai vezi. pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pun pariu ca mama ta nu o sa ti-l dea afara zi la tatal tau sa vb cu ea si sa i spuna ca daca nu ai grija de el o sa il dee