| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si de aproape 4 ani nu am mai crescut nici un cm.Am fost la doctor,am luat tratament,dar nimic nu a dat roade, doctorul zicand ca nu voi mai putea creste din cauza menstruatiei.Am ramas la 1, 43 din clasa 4. Ce e de facut? Cum as putea sa cresc? Parintii mei nu sunt nici inalti, nici scunzi.Cum e posibil sa nu mai cresc de acum? M-am tot consumat in ultimul timp si nici nu prea mai pot sa dorm din cauza asta.

4 răspunsuri:
| мιcнєℓℓє a răspuns:

Buna! Eu am facut vara asta inot, si m-am inaltat 7 cm.De la 1.55 la 1, 62.Si fara sa imi dau seama.Sau baschetul sau voleiul ajuta. Fundita?happy

| Genessis a răspuns:

Eu zic sa nu te mai stresezi si consumi pentru ca medicii, de cele mai multe ori gresesc.Mie una, nu imi vine sa cred ca tu, la 14 ani nu vei mai creste.Adica,ai tot viitorul inainte.Sa stii ca numai Dumnezeu stie ce va fi si ce are de gand sa faca cu tine.Si sa fii sigura ca ai un rost pe lumea asta, are Dumnezeu un plan cu tine.Stii,de cele mai multe ori, dorintele sa implinesc atunci cand te astepti cel mai putin, poate asa va fi si in cazul tau.In caz contrar, daca iti este destinat sa ramai asa, se va gasi cineva din toata Romania sa te placa exact asa cum esti si sa te iubeasca cu adevarat. Sper totusi ca visele tale sa ti se indeplineasca si sa ajungi acolo sus unde iti doresti.Fie ca Domnul sa te ajute!
Numai bine!

| Stefania5896 a răspuns (pentru Genessis):

Iti multumesc foarte mult pentru vorbele tale. Sper sa fie asa cum zici tu.
:*

| Stefania5896 a răspuns:

Sper.Totusi,nu mi-ar veni sa cred daca as ramane asa de la 14 ani.El a spus ca am cartilagiile aproape inchise, insa nu stiu de ce, pentru ca parintii mei nu sunt scunzi.