| pinklife a întrebat:

Am 16 ani si imi doresc foarte mult sa incep o viata sanatoasa. De aceea am decis sa renunt la mancarea fast food si vreau sa mananc sanatos. As vrea sa stiu care sunt alimentele nerecomandate pentru mine tinand cont ca eu imi doresc sa mai cresc in inaltime?

Răspuns Câştigător
| kuka a răspuns:

O alimentatie sanatoasa ar consta in: nu prajeli, nu bauturi acide, nu prea multa mancare. De exemplu: in loc de cartofi prajiti poti sa mananci cartofi nature, in loc de o omleta sau un ou prajit, poti sa mananci un ou fiert, in loc de coca cola poti sa bei un cappy nectar sau o apa plata etc. etc. Sper ca ai prins ideea

4 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Sint de akord cu kuka

| danutza a răspuns:

In primul rand fa mult sport de ex daca vrei sa cresti in inaltime practica baschetul...
renutza la prejeli. dulciuri ...care contin multe euristraight face

incearca sa mamanci zilnik fructe dar si lactatehappy

bafta :*

| Haydee a răspuns:

Pai, nu cred ca ceva aliment te va face sa ramai pe loc si sa nu crestitongue
Daca vrei sa cresti in inaltime, practica un sportbig grin
Orice sport te va face sa cresti inaltimewinking

| maryan_5776 a răspuns:

Du-te la un medic nutritzionist el e cel mai in masura sa iti recomande o dieta.