| PinkPunk22 a întrebat:

Am aproape 15 ani si o relatie de 2 ani cu un baiat cu care ne iubim din clasa a 5 a. happy Acum 1 an am stabilit sa ramanem impreuna. Astazi am mers acasa la el si am facut petting si batea apropouri sa facem dragoste! Am iesit afara si mi-a spus ca el nu poate avea garantia ca raman cu el daca nu o fac sau ca : Daca ma iubesti, faci. oh go on Eu nu vreau caci sunt prea mica. Chiar trebuie sa o fac ca sa raman cu el? straight face Raspunsuri serioase, celelalte nu le voi lua in considerare oh go on

8 răspunsuri:
| anonimaa a răspuns:

Asta numesti tu iubire? in iubire nu exista conditii sau poate da dar nu de acest fel... ce fel de relatie ai? bazata pe faptul ca daca nu faci aia va despartiti? lol pai baiatul asta poate te-a iubit candva dar acum mai mult decat sigut vrea sex de la tine si nimic altceva.

| Coriii a răspuns:

Spune-i si u daca ma iubesti nu ma vei obliga sa fac asta
daca tine intr-adevar la u...
iti va respecta dorinta
eu una nu te sfatuiesc sa faci asta pentru ce pentru un baiat... xcare in orice moment te va putea lasa!
daca sustine neaparat... eu zic sa luati o pauza saw chiar a va desparti

| alonet a răspuns:

Am avut o relatie cu o fata timp de 5 ani (de la19 pana la 24ani) si dupa 2 ani jumate am ajuns in situatia ta, si din dragoste pentru ea am decis sa nu ne mai sarutam pentru a putea sa ne pastram curati inaintea lui Dumnezeu si inaintea oamenilor, sunt despartit de ea de 2 ani si nu regret nimic pentru faptul ca am lasat-o asa cum am luat-o (si anume virgina) si in ziua de astazi suntem buni prieteni si ne amuzam si ne aducem cu placere aminte de relatia ce am avut-o happy

poate te intrebi de ce ne-am despartit,?
R: pentru ca pe parcursul a 5 ani mai ales in perioada in care esti tu dar si in cea care am fost noi ne-am schimbat si format caracterul de la un an la altul asa ca dupa 5 ani nu am mai avut aproape nimic in comun, teoretic caracterul unui om incepe sa se defineasca si sa incetee marile schimbari in el intre 23 si 26 ani asta in conditii normale de viata nu cu extreme si traume, spor in toate si mai ales in luarea decizilor bune!

| Anecherry a răspuns:

Pinky, nebuno ce joci tu acolo? Felicitari pentru cei 2 ani, insa asta e santraj pe fata. Pe de o parte il inteleg, pentru ca hormonii lui fac bum bum in corp. Si mai ales daca tu il starnesti cu petting. Esti cam micuta la 15 ani, dar cine sunt eu sa spun asta? La intrebare ma tem ca va trebui sa-ti raspund afirmativ, dar asta nu inseamna ca trebuie sa o iei ca pe un sfat. Viata ta, corpul tau, nu lasa pe altii sa decida pentru tine.
Treaba-i cam complicata dar eu gasesc cam 3 solutii: una ar fi sa accepti sa faci dragoste cu el. a doua ar fi sa incerci sa vorbesti cu el, si, daca tine suficient de mult la tine sa obtii o 'amanare'. si a treia ar fi sa renunti la el. Bafta:*.

| sadonlife a răspuns:

Aproape toti baietii din ziua de azi asta cauta la fete. eu zic sa mai astepti ca esti inca mica si crede`ma ca nu vrei sa suferi de la varsta asta... si doar intoarcei cuvintele.

| geo_9931 a răspuns:

Sti mai bine il parasesti tu...
el vrea sa profite de tine
daca il iubesti cu adevarat faua dar numai cu o conditie sa vrei si tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspundei asa : Daca ma iubesti, nu ma obligi.
E cam disperat baiatu, chiar nu se merita sa mai stai cu el.

| anonim_4545 a răspuns:

Daca cineva chiar tine la tine iti spun eu ca nu te obliga sa faci ceva ce nu vrei sa faci.Nu se merita sa faci ceva ce nu vrei pentru ca ti frica sa nu il pierzi.In ziua de azi is multe fete care fac asta si dupa aia le pare rau ca dupa ce fac sex cu ei is parasite si ii mai rau. Daca tine la tine te intelege iar daca nu eu zic sa il lasi ca nu ii de tine. O sa gasesti pe cineva care sa te respecte si sa te iubeasca cu adevarat.Bafta:*.