| mydarkestdays a întrebat:

Am citit undeva ca aspirina ajuta la disparitia si prevenirea acneei. e adevarat? voi ati incercat? v-a reusit? daca da, in cat timp?

2 răspunsuri:
| 23partyboy a răspuns:

Aspirina este un antiinflamator, cu toate acestea daca iei aspirina pentru preventia/tratarea acneei(care are cauze diverse si complexe) efectul va fi minim(ca sa nu zic 0)

| Danaaaaa24 a răspuns:

Da trece si eu am incercat dar nu trebuie sa-l bei ci sa faci o pasta adica, 2 aspirine facute praf + o lingurita de iaurt sau smantana, se amesteca bine si se aplica pe fata...se tine cam 15 minute happy