| RaLuCcA_6698 a întrebat:

Am cunoscut un baiat si il plac foarte mult...prietenii mei imi spun ca si el ma place dar eu nu stiu ce sa cred...mereu imi vine sa ma duc la el si sa ii spun dar imi este frica pentru ca nu stiu daca sentimentul este reciproc.Ar trebui sa fac eu primul pas? thinking :yawn

Răspuns Câştigător
| simona_2792 a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi binehappysa o iei usor eventual p mess sau prin sms sa vorbitzi sh sa devina un obicei zilnic pe cat posibil daca o sa-i placa sau ii palce de tine cu siguranta o sa se dea de gol si o sa vrea singur sa vorbeasca cat mai mult cu tine si incetu` cu incetu` poate-poate ceva incearca si stii cum se zice " incercarea moarte`n-are "in fond nu pierzi nimic viata e frumoasa baftabig hug

4 răspunsuri:
| aalwayss a răspuns:

Pai daca el nu face primul pas, atunci prinde curaj si du`te laa ell si intreaba`l daca te place pentru ca uh il placi. Simplu!
Aa. Dar mai intai asigurate dka are el prietena; D daca iti spune ca nu te place sau este oksupat cu altsa [[scuze ca nu sriu corect, ldar este din kuza ungiiilor laughing0))]
Funditzsa?

| hahaha a răspuns:

Baga-l in seama. daca te place o sa reactioneze.

| simona_2792 a răspuns:

Scz pentru scris ma grabeam sa nuh pierd ideealaughing

| seriousmoonlight a răspuns:

Pai, te duci si ii spui ca iti place de el si vrei sa il inviti undeva... parc, suc, cinema... poate teatru etc. Daca zice nu mai sunt si altii daca zice da o sa vezi ce urmeaza. Nu e chiar asa grav daca nu ii place de tine, nu fa din asta o tragedie.

PS trebuie sa faci asta in ordine mai intai ii spui ca iti place de el si apoi il inviti, niciodata invers... adica nu fi lasa cu tine insasi