| gherman3232 a întrebat:

Am deja buletin de identitate, am 15 ani acus 16, vreau sa-mi fac card fiindca parintii sunt peste hotare si vreau sa primesc deja banii pe card,pot sa-mi fac un card, fara prezenta parintilor, daca ceva poate merge sora(dar mai bine singur)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula nu-ti poti face card fara un parinte. Ca exceptie poti sa-ti faci insotit de un major, poate fi si sora ta, daca are o procura speciala in acest sens de la un parinte. Parintele poate face procura la orice reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) a Romaniei din tara unde se afla si o trimite prin posta.