| gherman3232 a întrebat:

Am deja buletin de identitate, am 15 ani acus 16, vreau sa-mi fac card fiindca parintii sunt peste hotare si vreau sa primesc deja banii pe card, pot sa-mi fac un card, fara prezenta parintilor, daca ceva poate merge sora(dar mai bine singur)

1 răspuns:
| Edwards2017 a răspuns:

Nu este posibil. Trebuie să ai cel puțin 18 ani să îți deschizi singur cont bancar sau banca sa întocmeasca niste documente adiționale cu un membru al familiei major.
Eu te sfătuiesc să mergi sa discuti cu un consilier bancar, cu siguranță te va lamuriri!