| mahmy97 a întrebat:

Am descarcat o carte pe telefon in format pdf si as vrea sa stiu daca mai exista alte programe cu care as putea sa citesc mai usor cartea(gen:scris mai mare)?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Te duci pe google play si cauti o aplicatie de citit fisiere format epub sau mobi si le instalezi pe mobil.

Tot pe net vei cauta si vei gasi un convertor online unde incarci cartea online si o convertesti intr-unul din formatele de mai sus.

Descarci pe telefon si vezi cum se vede.

Trebuie sa iei in considerare ca nu va arata deloc la fel. Va arata mai nasol dar vei putea citi fara probleme.