| ExtraBass a întrebat:

Am dureri de cap de mai bine de o luna, analizele au iesit bine, tomograful a iesit foarte bine, nici doctoru nu stie ce pot avea. Pareri va rog?

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Am avut această problemă timp de un an și ceva. Zi de zi aveam dureri de cap, nu înțeleam care era motivul. Luam pastile, orice găseam, doar pentru a scăpa de durere. Dar nu am fost la nici un control, la nici un doctor, la nimic.
Pe atunci nu dormeam foarte mult (însă nici acum nu prea fac asta), cam trei-patru ore pe noapte. Mă trezeam cu dureri îngrozitoare, ce pe parcursul zilei erau constante.
Nu sunt medic pentru a ști dacă ai ceva, sau nu. Însă îți pot spune că ar trebui să dormi mult mai mult decât o faci acum, ai nevoie de odihnă, organismul tău are nevoie!

| BoboKitty a răspuns:

Problema asta o am si eu, du-te si fa un control la ochi :* Mai putin calculator etc.Sa nu ai sinuzita sau probleme cu vederea.

| AleCSa05 a răspuns:

Daca stai prea mult la calculator, sau prea aproape cand te uiti la televizor. poate sa fie din cauza vederii. Sfatul meu e s-o raresti cu cele 2, si sa dormi.iar dupa iti va trece.{am avut si eu problema asta si s-a rezolvat cu un somn bine meritat!}