| Autumn_8765 a întrebat:

Am fost cu un baiat un an. S-a racit totul si s-a despartit de mine dintr-o cearta inceputa dintr-o tampenie.Au trecut cateva luni de atunci (nu mai mult de 6) si inca nu s-a intors. Vorbim aproape zilnic. As putea sa il numesc marea mea dragoste. Cum sa il fac sa fie din nou cu mine? Care dati sfaturi cat de cat bune va dau funda!

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

Pur si simplu ar trebui sa mergi la el si sa-l intrebi:
''Auzi...eu inca te mai plac mult si as vrea sa stiu daca tu mai simti ceva pentru mine.Eu cred ca ne-am potrivi si a fost o prostie sa ne despartim.''

La aceasta intrebare poate sa raspunda doar cu ''Da'' sau ''Nu.(In unele cazuri, baietii mai fitosi sau mai timizi zic ''nu stiu'')

O sa-ti zica ''Da'' deoarece sunt sigura ca esti o fata draguta si daca cumva zice ''Nu'' inseamna ca e un fraier!:*

5 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Din moment ce vorbiţi aproape zilnic, presupun că sunteţi apropiaţi, nu-i aşa? Atunci, de ce nu îţi faci curaj pentru a-i spune ceea ce simţi cu adevărat pentru el?
Practic, nu ai ce pierde cu o încercare. Ba din contră, există şanse ca el să aibă aceleaşi sentimente şi tu nici măcar să nu ştii.

| micutadhampir a răspuns:

Multe certuri incep dintr-o tampenie, dar de fapt acea tampenie este picatura care umple paharul. Vorbeste sincer cu ea, intreaba-l daca mai are sentimente pentru tine si daca ar vrea sa incercati sa reparati relatia. Succes!

| ganeaa a răspuns:

Buna daca el nu vrea sa se intoarca la tine nu stiu daca ai putea sa il aduci la tine incearca sa vb cu el si sa vezi ce vrea de fapt poate vrea sa ramaneti amici nucrezi ca a trecut cam mult timp si nu a facut nimic pentru voi daca vrea cu adevarat erati impacati acum bafta

| Autumn_8765 explică:

Idee e ca ne certam mult... si daca nu suntem impreuna. M`am gandit sa ii dovedesc ca se poate fara cearta o vreme si apoi poate il intreb. Da, suntem extrem de apropiati, ne zicem totul desi dupa ce ne certam ne instrainam... aseara dupa o cearta imensa mi-a spus ca nu va mai fi niciodata cu mine. Chiar n`am idee ce sa fac.

| krys1616 a răspuns:

Asa am patit si eu draga mea...numai ca acea persoana nu a putut sa stea departe de mine.Eu zic sa incerci sa vorbesti cat de mult poti cu el,sa il asculti daca are probleme, incearca P.S. sai fi la inceput ca o cea mai buna prietena, dupa lucrurile evoluaza de la sine.Eu asa am facut in situatia meawinking Good Luck :*
Funda?big grin