| Tode_Hbk_1995 a întrebat:

Am fost in tabara si am cunoscut un baiat de la mine de la scoala cu 3 ani mai mare! Stateam adesea cu el mai radeam si un alt prieten de al meu care era gelos din cate am inteles eu l-a intrebat pe tipul de care imi place ce crede despre mine si i-a spus ca-l plac dar nu stia(prietenul), dar eu am aflat dupa tabara si tot dupa tabara am aflat ca cel de care-mi place le-a spus colegilor lui de camera ca nu e hotarat daca sa incerce cu mine...si ca ma place....si nu stiu ce sa fac! Vreun sfat?

6 răspunsuri:
| xBlackDreamx a răspuns:

Ar trebui sa stai de vorba cu el, sa aflii ceea ce stie, ce a spus si daca si el te place, ii spui ca iti place de el si il intrebi daca nu vrea sa iesiti la un suc pentru a va cunoaste mai bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta sa faca el primul pas. Cand se va hotari, te va cauta. Pana atunci, comporta-te normal cu el, nu te entuziasma cand il vezi. Si nu-i da impresia ca il astepti, pentru ca i se va pierde interesul.winking.

| Tode_Hbk_1995 explică (pentru anonim_4396):

El stie ca-l plac si acum incep sa cred ca face pe indiferentul si de acum cand il mai vad cred ca asa voi face si eu si daca il deranjeaza indiferenta o sa vina si o sa-mi zica!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tode_Hbk_1995):

Asa e cel mai bine! Dovedeste-i ca nu esti la" dispozitia" lui. Tratandu-l cu indiferenta, flirtand cu alti baieti, il vei face sa se gandeasca mai serios la ceea ce are de facut in privinta tahappy.
Bafta!

| LivingLouder a răspuns:

Stai calma, si asteapta ca el sa faca primul pas.

| Iulia1828 a răspuns:

Daca tie iti place foarte mult de el incearca sa il aproprii de tine, incearca sa il faci sa fie sigur ca vrea sa fie cu tine. Sper ca t--a fost de folos sfatul meu.