| NoGames a întrebat:

Am și eu niște întrebari mai mult de interes propriu: Care a fost ultima carte citită(titlul/autorul)? Cand ați citit-o? Ce va impresionat cel mai mult la ea?
Și ați fi de acord ca răspunsurile lăsate să fie postate public altundeva decatât TPU?
Vă rog răspundeți la toate întrebarile în oridine! (vot la toate și fundă la cele mai bune răspunsuri!)

3 răspunsuri:
| Alexa_1411 a răspuns:

Ultima carte citită a fost "La răscruce de vânturi" de Emily Bronte.
Acum 2 zile.
Povestea în sine este una tulburătoare, dar m-a impresionat zbuciumul interior al personajelor. Cele două triunghiuri amoroase însufleţesc romanul şi stârnesc interes, dar personal, mi s-a imprimat în minte durerea personajului principal masculin, Heathcliff, atunci când află de moartea iubitei lui, Catherine.
Sunt de acord.

| minhoshinee a răspuns:

Ultima carte citita a fost Dama cu camelii de Alexandre Dumas fiul.am terminat-o acum o saptamana. e o carte senzationala, plina de iubire. ti-o recomand! da, poti sa postezi raspunsul si in alte parti.

| anna_7162 a răspuns:

Ultima carte pe acre am citit'o a fost "Antigon" scrisä de Jean Anouilh (cartea e în francezä). Am citit-o acum 2-3 luni era pentru scoalä, dar mi-a pläcut poveste de a crede în destin"
Desigur poti sä postezi raspunsul altundeva.