| MonsterElectric a întrebat:

Am implinit 18 ani si vreau sa stiu daca poate un parinte sa mearga sa depuna actele ca sa primesc in continuare alocatia sau trebuie sa fiu si eu prezent. Trebuie sa depun actele pe Ion Campineanu nu?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi primi Alocaţia de stat, în continuare, doar dacă eşti ELEV ( la liceu sau Şcoală profesională )!
Dacă eşti la facultate NU mai ai dreptul să primeşti Alocaţia de stat!

Trebuie să CERI de la Secretariat o "Cerere pentru alocaţia de stat" ( http://cnaob.org/docs/burse2013/cerere_alocatie.pdf ).
Îţi trebuie şi o Copie după CI!

"Aceştia trebuie să completeze „Cererea pentru acordarea alocaţiei de stat pentru copii…" şi să o depună la secretariatul şcolii însoţită de copia actului de identitate (şi de extrasul de cont în cazul în care acesta optează pentru plata în cont bancar).
Totodată, plata alocaţiei va fi sistată pe perioada vacanţei de vară şi plata urmând să fie reluată din oficiu la începutul anului şcolar următor pe baza confirmării de către şcoală a continuării studiilor de către tânăr." - SURSA :
http://www.isj.dj.edu.ro/......odules.php

Actele respective le depui la Secretariatul liceului şi aceştia le vor depune mai departe.

Vezi şi actele de la linkul :
...odules.php

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Din moment ce eşti major, părinţii NU pot depune actele în locul tău decât dacă le faci o Procură Notarială în acest sens!