| Florina1997 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor. Am 14 ani. In octombrie mi-a cazut o masea din senin, cand mestecam guma. Credeam ca nu se intampla nimic, insa astazi, cand mancam, mi s-a spart maseaua de langa cea care cazuse in octombrie. Nu a cazut, doar ca jumatate din ea se misca, iar cealalta jumatate nu. Ce ar trebui sa fac? Sa merg la dentist imi e cam frica, dar ma voi duce si sper doar sa nu fie grav. Ar trebui sa las acea jumatate care se misca acolo pana merg la dentist sau sa incerc sa o scot? Ma doare destul de tare cand o ating... Ce parere aveti?

1 răspuns:
| emchristina a răspuns:

Las-o acolo si fugi repede la dentist.si eu mi-am crapat un dinte in doua am mers la dentist si mi la reparat.dar o sa trebuiasca sa ai grija pe viitor de cum mananci.nu-ti fie frica de dentist pentru ca de obicei amorteste locul respectiv si nu te mai doare cand lucreaza.succes