| queenofconeyisland a întrebat:

Am nevoie de un mare mare ajutor! E mai bine sa te mediteze un profssor de liceu recomandat de un alt profesor de meditatii decat insusi profesorul cu care faci la scoala romana pt examenul de capacitate cls a 8 _ a?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Depinde de profesorul tau de la scoala. Daca ti se pare ok si ca te-ar putea ajuta atunci ti-ar fi mai usor pentru ca va fi acelasi mod de predare. Daca nu-ti place cum explica si nu intelegi apeleaza la alte surse. De preferat din afara liceului ca asa se pot vorbii si o sa-i pice aiurea daca aude ca faci pregatire cu o alta profa din liceu.

| neutrino a răspuns:

Recomandat este sa-ti vezi de scoala si sa nu dai banii aiurea pe meditatii. Copii destepti asa fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca excelezi daca un profesor sta dupa tine sa inveti?
Ca sa-ti dau un raspuns la intrebare:
Nu conteaza cine te mediteaza, orice profesor de romana stie programa unui elev de clasa a 8 a. Tu trebuie sa stii pe care din ei iti face placere sa-l asculti ca sa poti intelege ceva.

| Crainstorm20 a răspuns:

Salut! Nu e nevoie! Daca deja ai cunostintele necesare.
Plus iti spun din experienta!
-Va fi usor :-). Eu am luat 8, 75 fara sa invat nimic XD
-La mate ai nevoie de meditatie daca nu intelegi materia! Mai greu e la mate! tongue Asa ca da banii acolo! :-)
-La romana e usor iti garantez. Eu acum am trecut a 9-a! Dar frica
ta va fi mai mare pentru bac!
-Fa meditatii la o materie f. buna si grea Matematica!

BAFTA!